anti-talent

Jaké vybrat spolehlivé, nové auto do 350 tisíc?

Prosil bych o radu. Doma jsme po dlouhých debatách usoudili, že naše 13 let stará Oktávka už dosluhuje a pro stále častější opravy je na čase zainvestovat do nového – ne ojetinu, poprvé bychom chtěli opravdu nové se zárukou, tak max. do 350 tisíc Kč. Líbí se nám Hyundai i30 v dlouhé verzi, nebo Kia Ceed SW. Něco prostorného, s možností pohonu na LPG, spolehlivého, bezpečného. Vše ostatní je asi jedno, nejsem žádný automobilový fajnšmekr. Děkuji za tipy, případně zkušenosti.

Nejlepší odpověď
anonym

Osobní zkušenost nemám, ale ve své okolí vím o spíše negativních zkušenostech s Hyundai i Kia (u obou problémy s brzdami – opakované zvlnění kotoučů, při nepříliš vysokém nájezdu).
Pokud jste nezanevřeli na Škodu – co Rapid? – základní cena je pod 300, takže si lze i dopřát nějaký komfort…
😉

Další odpovědi
Alesh

Hyundaie? To je mr*ka, strašně se sypou. Pokud to nechceš po 5 letech prodat, tak si pořiď nějakýho držáka, něco z VW koncernu, nejlíp asi škodovku. Do 350 tis. Kč pořídíš i oktávku nebo Yetiho v základu, mrkni na konfigurátor, viz zdroj. Můžeš mít i super Rapida Spacebacka nebo nabušenou Fabii. Motor 1,2/77 kW TSI, fakt jede super. A hlavně škodovky držej a to i cenu, čili, kdybys ji pak chtěl prodat bude mít větší zůstatkovou cenu, než nějaká korejská rejže. 🙂

Zdroj: http://cc-cloud.skoda-auto.com/cze/cze/cs-cz/

petra15

Kup si Ligiera, stoji asi jen 300 000,–Kc.
Prima faro do mesta…:)
Doplňuji:
mosoj
ani nevis jakou mas pravdu : ten Ligier ma jen 2,5m a vleze skutecne do kazde diry

mosoj

Které dnešní auto je nespolehlivé ?
Doplňuji:
Kdyby jste věděli jak dovede božsky šimrat, vleze do každé díry.

zjentek

zde:
https://www.go­ogle.cz/search?q=au­ta+pro+ni%C5%BE%C5%A1%C3­%AD+st%C5%99ed­n%C3%AD+t%C5%99%C3%AD­du&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&client=fire­fox-a&channel=sb&gws_r­d=cr&ei=AVEKU6WIH5Cw7Ab­ZTw

NelieM

Co nový Ford Focus? Mám půl roků 1,8 tdci kombika a nemuzu si ho vynachvalit, naprosto spolehlive, pohodlné auto,už předtím jsem měla starší verzi a taky bez problémů.
http://www.for­d.cz/Cars/Focus/Pro­motions#prima­ryTabs Zkus mrknout sem, cena začíná na 309tis. je i ve verzi EcoBoost