Avatar uživatele
Rokio

Spáchal přestupek řidič, který se zastavil na přechodě, nebo řidič, který nám nedal přednost?

Chtěl jsem s mamkou přejít zebru. Řidič se zastavil na zebře. Čekali jsme před ním z boku. Pak jel, a tak jsem šli dál po přechodě pro chodce. Řidič v druhém pruhu se rozjel, i když jsem vstoupili na zebru dříve než se uvedl do pohybu. Kdybychom se v prostředku zebry nezastavili, přejel by nás.

Nemůze za to celé řidič, který stál na přechodě nebo je to i částečně vina toho řidiče v dalším pruhu?

Zajímavá 0 před 666 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Roman71

Tedy, na přechodech pro chodce se dějí věci!

Mám taky jednu zkušenost coby řidič.. Stojím na dvouproudové silnici blíž k chodníku před přechodem, kde není žádný semafor a pouštím chodce vpravo na chodníku přes přechod. V tu chvíli nedočkavý řidič za mnou šlápne na plyn, objede mne zleva a málem srazí chodce, který jen tak tak uhne.. Co k tomu dodat?
Podíval jsem se na vyděšeného chodce a pokrčil rameny. Po tom, co auto projelo, chodec překvapeně zavrtěl hlavou podíval se na mne a s viditelnou úlevou pokračoval dál přes přechod.

Další situace z dneška.. Stojím coby chodec na chodníku u přechodu a čekám na zelenou, abych mohl přejít silnici na druhou stranu, protože předchozího zeleného panáčka jsem propásl. No a co se nestalo.. Slečna (nebo mladá paní) předemnou nevydržela a štrádovala si to po přechodu na druhou stranu, auta neauta!
Koukal jsem jako blázen! Netrvalo dlouho a nějakému mladíkovi za mnou asi taky povolily nervy a ještě před povelem k přechodu směle vyrazil přes vozovku!

Kdyby se začaly rozdávat pokuty za přecházení na červenou, to by byla úroda!!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Zastavit vozidlo na přechodu pro chodce není zakázáno platným právem, zakázáno je na přechodu pro chodce zastavit a stát. Pokud někdo zastaví vozidlo na přechodu pro chodce, ničeho se nedopouští, není to, např., jako na železničním přejezdu.

Ten druhý chauffeur se měl přesvědčit, jaká je situace, do které vjíždí – zastavit vozidlo, zpomalit, nebo i za pomocí způsobilé a náležitě poučené osoby: je to jeho povinnost a jeho problém, jak to zajistí. Říká se tomu jízda do nevyjasněné situace, lze to přirovnat ke koloně aut za traktorem na dvoupruhové Interstate, na konci to motorkář nevydrží a začne tu kolonu předjíždět. Přehlídne však znamení o změně směru jízdy traktoru, který odbočuje vlevo, ti za ním to vědí a jedou podle toho. On to neví – protože si nevyjasnil situaci, traktor mu vjede do jízdní dráhy a motorkář je tuhý, jak žádný druhý. Je to ale jeho vina.

Takže: ten druhý, má umožnit chodcům na přechodu prostě přejít, aniž by se museli zastavit. Zároveň vás ale neohrozil, pouze omezil, takže typová společenská škodlivost není vysoká.

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Řidič může chodce omezit, ale ne ohrozit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy

Avatar uživatele
Filip84

Řidič na přechodu stál, zastavil, nebo zastavil vozidlo? Mezi tím je velký rozdíl.

Avatar uživatele
Rokio

Filip: Zastavil vozidlo.

Avatar uživatele
Filip84

OK, tak to příště do otázky uveď, mezi tím je velký rozdíl.

Avatar uživatele
Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy

Nový příspěvek