Rokio

Spáchal přestupek řidič, který se zastavil na přechodě, nebo řidič, který nám nedal přednost?

Chtěl jsem s mamkou přejít zebru. Řidič se zastavil na zebře. Čekali jsme před ním z boku. Pak jel, a tak jsem šli dál po přechodě pro chodce. Řidič v druhém pruhu se rozjel, i když jsem vstoupili na zebru dříve než se uvedl do pohybu. Kdybychom se v prostředku zebry nezastavili, přejel by nás.

Nemůze za to celé řidič, který stál na přechodě nebo je to i částečně vina toho řidiče v dalším pruhu?

Nejlepší odpověď
Roman71

Tedy, na přechodech pro chodce se dějí věci!

Mám taky jednu zkušenost coby řidič.. Stojím na dvouproudové silnici blíž k chodníku před přechodem, kde není žádný semafor a pouštím chodce vpravo na chodníku přes přechod. V tu chvíli nedočkavý řidič za mnou šlápne na plyn, objede mne zleva a málem srazí chodce, který jen tak tak uhne.. Co k tomu dodat?
Podíval jsem se na vyděšeného chodce a pokrčil rameny. Po tom, co auto projelo, chodec překvapeně zavrtěl hlavou podíval se na mne a s viditelnou úlevou pokračoval dál přes přechod.

Další situace z dneška.. Stojím coby chodec na chodníku u přechodu a čekám na zelenou, abych mohl přejít silnici na druhou stranu, protože předchozího zeleného panáčka jsem propásl. No a co se nestalo.. Slečna (nebo mladá paní) předemnou nevydržela a štrádovala si to po přechodu na druhou stranu, auta neauta!
Koukal jsem jako blázen! Netrvalo dlouho a nějakému mladíkovi za mnou asi taky povolily nervy a ještě před povelem k přechodu směle vyrazil přes vozovku!

Kdyby se začaly rozdávat pokuty za přecházení na červenou, to by byla úroda!!!

Další odpovědi
Filip84

Zastavit vozidlo na přechodu pro chodce není zakázáno platným právem, zakázáno je na přechodu pro chodce zastavit a stát. Pokud někdo zastaví vozidlo na přechodu pro chodce, ničeho se nedopouští, není to, např., jako na železničním přejezdu.

Ten druhý chauffeur se měl přesvědčit, jaká je situace, do které vjíždí – zastavit vozidlo, zpomalit, nebo i za pomocí způsobilé a náležitě poučené osoby: je to jeho povinnost a jeho problém, jak to zajistí. Říká se tomu jízda do nevyjasněné situace, lze to přirovnat ke koloně aut za traktorem na dvoupruhové Interstate, na konci to motorkář nevydrží a začne tu kolonu předjíždět. Přehlídne však znamení o změně směru jízdy traktoru, který odbočuje vlevo, ti za ním to vědí a jedou podle toho. On to neví – protože si nevyjasnil situaci, traktor mu vjede do jízdní dráhy a motorkář je tuhý, jak žádný druhý. Je to ale jeho vina.

Takže: ten druhý, má umožnit chodcům na přechodu prostě přejít, aniž by se museli zastavit. Zároveň vás ale neohrozil, pouze omezil, takže typová společenská škodlivost není vysoká.

elkon

Řidič může chodce omezit, ale ne ohrozit.

Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy

Filip84

Řidič na přechodu stál, zastavil, nebo zastavil vozidlo? Mezi tím je velký rozdíl.

Rokio

Filip: Zastavil vozidlo.

Filip84

OK, tak to příště do otázky uveď, mezi tím je velký rozdíl.

Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy