dudu

Souhlasíte s tímto konstatováním?

Slabí muži mají milenky.
Silní muži mají rodiny.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nesouhlasím. Opravdu silní muži mají rodinu i milenky.

Další odpovědi
Anikitos

Nějaké přísloví (už nevím které) říká, že: ”Za každým silným mužem, hledej silnou ženu.” :)

N. Hill pokládá sexuální energii jako jeden z největších faktorů pro dosažení úspěchu — tedy její transmutace v touhu a činy.
Síla lásky by se taky neměla podceňovat.

Na druhou stranu Caesar říká: „Čím déle se člověk vyhýbá vlastnímu manželství, tím si tvoří bezpečnější předpoklady stát se velkým a slavným.“

Ale záleží spíš na jedincích, na tom, jaký je konkrétní muž a jaká je konkrétní žena, proto si myslím, že někdy nás někdo může omezovat a někdo jiný nám dodávat nesmírnou sílu.
Manželství je sice spíše jen taková formalita, ale plátí víc, že silní muži mají rodiny — ženu a děti, které milují a můžou jim dodávat sílu (taky mohou být dobrými motivátory).

Za nejpravdivější považuju tento Hesiodův jednoduchý citát: „Muž nemůže potkat nic lepšího než ženu, pokud je dobrá a nic horšího, pokud je zlá.“
:)

Zda jsme silní souvisí i s tím, jak nákládáme s časem (a komu jej věnujeme). Alexandr Veliký: ”Když někomu věnujeme svůj čas, ve skutečnosti mu věnujeme část svého života, kterou nám už nikdo nevrátí.”

EKSOT123

Souhlas.
V životě nevěř tomu, kdo klame, ale nezklam toho, kdo ti věří!
Kde rodina v rozbroji, tam je zlato na hnoji.
Osobně však pochybuji, jestli bych to za všech okolností dokázal. Kdo ale má hodnou dobrou ženu, a další důvody k vděčnosti, …tečka. Taky je stav, kdy je to nevěra na obou stranách a jim to tedy nevadí, ale zde je asi namístě použít jiná slova, než ‚silní‘
Nejsilnější jsou zřejmě viz má odpověď
 https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mel-by-byt-v-katolicke-cirkvi-celibat-dobrovolny

hapiky

Nezbývá, než si přát, aby tomu tak bylo.
Feromoňáci mívají milenky, protože se jim sami nabízejí

ivzez

Nesouhlasím.
Slabí muži nemají ani ty milenky.