Avatar uživatele
Stříbrný

Souhlasíte s tím, že se historie opakuje ?

Když sleduji situaci s migranty přicházející do Evropy, napadá mne analogie - Zánik Římské říše barbarskými kmeny. Scénář je skoro stejný a jeviště také. Rozdíl je v tom, že tehdy neměli lidé k dispozici tolik informací. Těch rozdílů je samozřejmě více, ale já chci říct, že oba jevy mají něco společného. Souhlasíte nebo ne? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Něco málo se opakuje , ale v jiných podmínkách.

Rozdíl je hlavně v tom, že ještě nikdy nebylo lidstvo v podmínkách konečného vyčerpání nerostných surovin ! Takže dění v současné lidské společnosti je naprosto nové a neopakovatelné. Také změna klimatu a návyk lidstva na vymoženosti doby, je novum a je to neopakovatelné v souvislosti s konečnými zásobami surovin. Neopakovatelné je také přemnožení lidstva. Počet lidí na planetě Zemi začíná atakovat únosnost a toleranci Země.

Takže se vlastně nic neopakuje. Nebo chceš říct, že to co jsem napsal, zde již někdy v těchto konstelacích bylo ? Nebylo a nikdy se opakovat nebude !


Avatar uživatele
Zlatý

Souhlasím.Ještě bych doplnil že se Turkům platí opět tribut,který má stejně jako v r.1525 dočasný význam a je to spíše zoufalství.


Avatar uživatele
Pokročilý

Já souhlasím, stěhování národů ... to vše už tady bylo.


Avatar uživatele
Bronzový

Přesně tak!


Avatar uživatele
Bronzový

Jasně,vezmu něco jiného,třeba říše - zanikla Římská, Velkomoravská, Mongolská /Čingiskán/, Karla IV, Rakousko Uhersko, Hitlerovo no a EU to čeká. To je zákon.


Avatar uživatele
Pokročilý

Tohle není stěhování národů,,to je řízená invaze,,ano historie se opakuje,,jenže,,to co dnes se odehrává,,to nás všechny poznamená ,tobě je jedno že nás barbaři ,utlučou??Tohle není migrace,,to je okupace islámu,,,,a ty se tak divně ptáš??


Avatar uživatele
Bronzový

Ne, historie se nikdy "neopakuje", lidé pouze hledají rádi paralely. Velké vlny migrantů za posledních 2000 let nebyly ničím neobvyklým. Také je dobré si uvědomit, jakou masovou migraci vyvolala válka v Jugoslávii. Tyhlety příměry s historií jsou jen optickým klamem. Naprosto nikdo netuší, co se stane za týden, natož aby kdokoli mohl prorokovat nějaké zániky říší na základě toho, co se stalo před mnoha staletími za úplně jiné situace. V dnešní době se např. o zániku SSSR mluví, jakoby to bylo něco naprosto nevyhnutelného a všemi očekávaného, realita je taková, že ani největší znalci soudobé politiky a mezinárodní situace té doby ani náznakem nepředpověděli náhlý rozpad celého východního bloku.


Avatar uživatele
Zlatý

http://m.novinky.cz/…
Nemam důvod neverit historikovi, asi tak...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

jjj, život je biblická perioda.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.