Marty Koller

Souhlasíte s tím, že japonští vojáci byli za druhé světové války k nepřátelům krutější než němečtí vojáci?

Nejlepší odpověď
NoFear

Krutější ne. Možná stejně. Ale nebyli vyloženě genocidně zaměření, tak jako nacisti.
Ale je fakt, že tady v Evropě (ale i jinde ve světě) se zapomíná na zvěrstva, které Japonci prováděli. Neučí se o tom, nemluví se o tom. Zde se probírají hlavně (nedávné) evropské dějiny, ale i tak by se na nemělo zapomínat na to, co se dělo někde jinde.

Další odpovědi
Kepler

Ani ne, neprováděli genocidu a neměli plynové komory. Zapomněl jsi ale na Stalina, Maa a jim podobné, kteří vraždili vlastní lidi po desítkách miliónů nebo „jenom“ po miliónech. A válku k tomu ani nepotřebovali…

dubraro

Podle dochovaných informací se domnívám, že ano.
Také v souvislosti se zněním otázky, která se výslovně ptá na chování vojáků k nepřátelům. Nikoliv úřadů či policie k obyvatelům dobytých území.

Dochy

Nemohu souhlasit ani nesouhlasit, nemám dost spolehlivých informací z té doby. K tomu „neprováděli genocidu“ – podle informací, které jsem někde viděl, zahlédl, zaslechl apod. tak byli Japonci také „nadlidé“ a všechny ostatní národy byli na zemi jen proto aby mohli Japonsku sloužit – vč. služby jako je pokusný králík pro lékaře. I Japonci měli mít svého Mengeleho. Němci si alespoň trochu vážili válečných zajatců, pro Japonce to byl jen odpad, přítěž, nebo pracovní síla.

Ale nebyl jsem tam, jsou to všechno mnohokrát převyprávěné informace.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.