Mirdas

Souhlasíte s poslancem Humlem ?

Petra Kvitová i kvůli nižším daním bude mít zřejmě trvalé bydliště v Monaku.
Poslanec Stanislav Huml se k tomu vyjádřil, že zda nebude žít v Čechách, ať příjde i o naše občanství.

Co si o tom myslíte vy ?
Doplňuji:

Samozřejmě se nejedná jen o Petru Kvitovou ale prakticky každého odborníka ve svém oboru který žije v současnosti z profesionálního důvodu v zahraničí ( viz. MUDr. Pomahač a mnoho dalších ) a dá se předpokládat že své zkušenosti budou předávat i u nás.
Přes špičku nosu si nevidí jen ti, kteří závidí úspěch druhým.
Kolik lidí muselo v minulosti odejít aby dosáhli svých cílů, tak proč to opakovat ?
Ruku na srdce, kdo z těch co s tímto souhlasí by nevyužil tento obrovský rozdíl v odvodu daní.
Většinou se tak projevují ti, co sami mají ukrytá konta v danovích rájích.

Nejlepší odpověď
MK44

Co si myslím?

  1. zbavovat někoho občanství proto, že má trvalé bydliště jinde, zejména v rámci EU, asi bude právně těžko realizovatelné.
  2. odmítat platit daně ve státě, kde jsme se narodili, vystudovali (naučili se hrát tenis), má do vlastenectví a solidarity daleko. Jde o totéž jako když někde podnikáte nebo vyděláváte, ale daně platíte jinde v „daňovém ráji“. Sám si nahamouníte, ale pokud se takto sobecky zachová každý v produktivním věku, pak důchodci, hendikepovaní, nemocní a jiní (slušní !) potřební zajdou v bídě, historické a kulturní památky se sesypou a stát-národ půjde do kopru. (Tím není dotčeno to, že vybrané daně se nemají rozkrádat a má se s nimi nakládat rozumně.)

Doplňuji:
Pro případ, že se na Vaše doplnění vztahuje Váš předchozí dotaz (Co si o tom myslíte vy ?), dovolím si k němu několik glos.

(… každého odborníka ve svém oboru který žije v současnosti z profesionálního důvodu v zahraničí …) – Lidé jako MUDr. Pomahač nebo třeba odborníci z oblasti kosmického výzkumu apod. jistě mohou lidstvu prospět více v zemi, kde se dostanou k technologiím a možnostem, které jim domovská země nemůže nabídnout. Nelze to ovšem vztáhnout na každého. Například sportovec, který si vydělá spoustu peněz, svět nikam dál neposune (Ale prosím, poskytne sportovní podívanou.) Jistě není správné upírat jednotlivci, aby žil v zemi, ve které chce, ale pokud chce representovat, tak koho vlastně?

(Přes špičku nosu si nevidí jen ti, kteří závidí…) – Přes špičku nosu si nevidí i jiní.

(Kolik lidí muselo v minulosti odejít aby dosáhli svých cílů) – Z téhle země? Až hanba! Utíkali před bídou, před katolíky, před nacisty, před komunisty. K čemu z toho lze nynější situaci přirovnat? (A taky je otázka, o jaké cíle se jednalo. Někdo prchal před perzekucí, někdo před trestem – třeba na Bahamy… Ale to už jen tak na okraj.)

(Ruku na srdce … by nevyužil tento obrovský rozdíl …) – Tak to máte pravdu. Dokonce se zdá, že čím lépe je dotyčný zabezpečen, tím těžší je odolat. Též to vede k otázce o morálnosti existence daňových rájů. Co umožňuje nízké daně v Monacu? (Pozn: Vycházím z toho, že jste si ověřil o jaký rozdíl v daních se jedná. Já Vás nekontroloval.) Není to i tím, že tam v hernách nezodpovědní jedinci odevzdávají peníze, které možná sami v potu tváře vydělali (a pak se jedná o smutnou hráčskou závislost, protože nikdo normální takto s těžce vydělanými penězi nenaloží), ale možná jen zdědili nebo dostali od tatínka, který je někde vytuneloval nebo jinak vydřel na jiných. Je správné podporovat takovou ekonomiku?

(… projevují ti, co sami mají ukrytá konta …) – To je ale sakra špatně ukrývají, když to podle jejich projevů poznáte i Vy. (To jsem si možná mohl odpustit, ale budiž. 😉 )

Další odpovědi
led

Maastrichtská zmluva ukotvila inštitút občianstva v prvej vete 17.článku
“Týmto sa zavádza ŠO Únie“ – ide o vytvorenie nového inštitútu. „Euroobčanom je ta FO, ktorá má zároveň štátnu príslušnosť aspoň k jednému členskému štátu.“ Definíciu občianstva zaviedlo španielske memorandum – osobný a nescudziteľný právne postavenie štátnych príslušníkov členských štátov Únie, tieto osoby realizujú svoje špeciálne oprávnenia, vznikajúce vzhľadom k príslušnosti členského štátu k Únii na jeho území, a to bez ujmy na postavení príslušníka člen.štátu Únie"
„Obsah únijného občianstva podľa Charty základných práv EÚ:
Oprávnenie k pobytu a voľnému pohybu
Aktívne a pasívne volebné právo v komunálnych voľbách – každý občan má právo voliť a kandidovať v komunálnych voľbách v tom členskom štáte, v ktorom má trvalé bydlisko, za rovnakých podmienok ako štátni príslušníci tohto štátu.“
citácie z: http://refera­ty.aktuality.sk/in­stitut-obcianstva-eu/referat-7355
Právo-voľne-sa-pohybovať-a-žiť-v-Európe (pozor, dokumenty v pdf):
http://www.eu­ropedirectsnv­.eu/wp-content/upload­s/2013/11/Pr%C3%A1vo-vo%C4%BEne-sa-pohybova%C5%A5-a-%C5%BEi%C5%A5-v-Eur%C3%B3pe-1.pdf
http://www.eu­ropedirectsnv­.eu/wp-content/upload­s/2013/11/Pr%C3%A1vo-vo%C4%BEne-sa-pohybova%C5%A5-a-%C5%BEi%C5%A5-v-Eur%C3%B3pe-2.pdf
Charta základných práv Európskej únie:
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Char­ta_z%C3%A1klad­n%C3%BDch_pr%C3%A1v_E­ur%C3%B3pskej_%C3%BA­nie

teraz je namieste otázka: aký je právny vzťah Monackého kniežatstva k členským štátom EU, vzťahuje sa uvedená Charta aj na nich?
Ak nie, potom je naozaj na uváženie, aký je vlastne vzťah pani P. Kvitovej k Českej republike (práva a výhody občianky ČR áno, ale povinnosti voči štátu žiadne?).

anonym

Že pan poslanec je blbec…
Netuším, proč by občan Česka měl být nucen platit vysoké české daně.
😉
Upřímně, taky o něčem takovém uvažuju.
😉
Doplňuji:
Jen pro uvození kontextu – a následků: "„Je škoda, že laciné populistické výroky útočící na nejnižší lidské pudy mohou být inspirací k podobným aktivitám,“ dodal.

Viz – http://ostrava­.idnes.cz/kvi­tove-v-telefonu-hrozil-smrti-triapadesatilety-muz-uz-ho-ma-policie-1mc-/ostrava-zpravy.aspx?c=A140711­_112909_ostra­va-zpravy_ama#ut­m_source=sph.id­nes&utm_medium=richtex­t&utm_content=top6

zzzzz

Já tu také platím daně s odporem:-(((

Kdybych měla tuto možnost, využiji ji. A dlabala bych jim na české občanství:-))

Škoda, že nechce vzít i občanství těm „Čechům“ co pobírají dávky v Anglii.

suaeda

Nesouhlasím s názorem pana poslance a připadá mi jako z minulého předlistopadového období. Ono už je u nás na čase, aby se starší politici vyměnili za mladší ročníky nevychované a hlavně nezkažené starou předrevoluční do­bou.

arygnoc

Vláda dala úředníkům za 1. pololetí 155 mil. Kč na odměnách

TOTO ma zaujalo v súvislosti s kvitovou.

nedivím sa, že sa politikom nepáči únik do daňových rajov, z čoho by boli potom k sebe štedrí?

:-Q

cukrar

Nesouhlasím se sdělením pan Humla (ne jen v tomto případě), ale určitě ho za to nebudu kamenovat, urážet, nadávat. Zkrátka projevil svůj názor, a já respektuji názor každého, i když s nim nesouhlasím.

marci1

Ať si každý žije kde chce. I pan poslanec se může přestěhovat do Monaka. A je tam krásně ! 🙂

Agneta

Zajímalo by mne, co jí kdo udělal, že nechce platit daně doma…(kdo udělal co Matuškovi, že utekl, je známo…je to o té samé blbosti nějakého úředníka)
Někdo patřičný jí a nás zklamal; sedí si na dobře placeném postu a výsledkem je
„útěk Petry“…Jen tak dál – hlavou proti zdi, směrem do banánové republiky:-)
Proč si myslíte, že je v německy mluvících zemích daleko vyšší životní úroveň ?
A na českých úřadech se už opravdu dost změnilo, ale je to asi ještě hodně málo.

Dane

Dovolím si citovat Reflex, pač je to napsáno velmi pěkně a výstižně:
„Tenistka Petra Kvitová zvítězila na Wimbledonu a získala tak vysokou odměnu, v přepočtu 60 miliónů korun. Aby nemusela odevzdávat podstatnou část ze svých výher státu na daních, rozhodla se přemístit své trvalé bydliště do daňového ráje, do Monaka. Tleskejme jí podruhé – upozornila tím na absurdně vysoké zdanění v České republice.“ 🙂
Doplňuji:
Tož to je tak debilní když bílé ovečky z Česka vykopávají bílé.

Zdroj: http://www.re­flex.cz/clanek/ko­mentare/57659/te­nistce-kvitove-zatleskejme-podruhe-prchla-do-danoveho-raje.html

mosoj

Vyjímečně s ním souhlasím. Nevidíte si na špičku nosu. Totéž prohlásil Okamura.

Luni

On ten Huml patří mezi ty kdo tento stát nejvíc okrádají..

NikkiHeat

Výborný názor: MK44.

Jinak mě je celkem jedno jestli mám např. 100 milionů nebo 60 milionů...­....jak je vidět jiným to jedno není…

tencosepta

Dokud stát bude pro lidi dělat hovno a sr*t na ně, tak lidi můžou a budou dělat to samé.

led

MK44, pekný doplnok