annas

Souhlasíte s citátem J. Stránského?

Škoda každého dobrého slova, které se neřeklo. Největším nepřítelem všeho je mlčení. …

Co myslíte, není lepší si určitá nedorozumění vysvětlit?

Odpovědi
poa.li

Podle mě každé dobré a pozitivní slovo ovlivňuje okolí pozitivním směrem. Stejně jako naopak – proto je veliká škoda každého nevyřčeného dobrého slova. Nedorozumění znamená buď špatně volená, nebo špatně pochopená slova, nebo obojí. To vytváří v mezilidském prostoru nelad s dalšími možnými důsledky. Proto si myslím, že je nutné nedorozumění uvádět na pravou míru… Druhá věc však je, že se poměrně často stává, že nedorozumění zůstane neodhaleno. Setkávám se s tím v triviálních případech téměř denně. Lidé si nenaslouchají…

iceT

Souhlasim,protoze se muze stat,ze uz to dobre slovo nebo nedorozumeni nereknu a nevysvetlim,a pak toho mohu naporad litovat,kdyz se stane nestesti a dotycny odejde.
Takze kdyz budu mlcet u jakehokoliv problemu,tak jen zbytecne narusta zed,kterou je pak jen velice tezke zborit.