Frogman

Sníží se nebo zmizí alergie, když se člověk bude cíleně vystavovat alergenu?

Občas si musím vzít prášky proti alergii, protože jinak často kýchám. Napadla mě idea, jestli třeba cílovému vystavování se alergenu či nebrání prášků proti alergii se dá alergie zbavit. Jde to, nebo ne?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kupodivu jistá možnost tady je:
V poslední době se stále více sází na léčbu tzv. desenzibilizací. Do organismu jsou po určitý čas vpravovány alergeny injekčně, začíná se na velmi malých koncentracích a postupem času se koncentrace zvyšují. Tělo si tak na antigen „zvyká“ a po úspěšné léčbě na něj už nemusí reagovat vůbec.
Nevýhodou léčby je nejistý výsledek při poměrně vysoké ceně a nutnost pravidelného docházení do ordinace k aplikaci injekce. Pacient musí vždy po dobu několika desítek minut po aplikaci zůstat pod dohledem lékaře, zda nedojde ke vzniku alergických reakcí. https://nemoci­.vitalion.cz/a­lergie/

Další odpovědi
elkon

To už je pozdě, alergie vznikají většinou v dětství, pokud si tělo nevytváří na alergeny protilátky. je to hlavně kvůli přehnanému vyhýbání běžným přírodním látkám a přehnané hygieně. Jak se říká „všeho s mírou“.

aliendrone

Těžko říci, ale vyloučit to asi nelze (nejsem lékař). Nicméně – protože nezřídka jde o GENETICKOU predispozici, tak to někdy může být jako snaha „vyléčit hnědé oči na modré“. ;) :D

Alergie léčit NEUMÍME, pouze dokážeme potlačit obtížné průvodní jevy s ní související. V mládí jsem byl alergický na ACP, po vojně alergie zmizela „sama od sebe“. :)

Daidal

Řekl bych že ano. Takhle to funguje u většiny věcí a takhle se nabývá i imunita. Pravidelným vystavováním se něčemu (po kouscích a zvyšovat to), podstupováním.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.