HerbiG

Sněhové jazyky??????????

prosim vas v kazde predpovedi pocasi bylo ze budou snehove jazyky .. a ja si je neumim predstavit … vysvetlite me co jsou .. a popr. Odkaz na obrazeK???? … dekuju moc …

Nejlepší odpověď
annas

Sněhové jazyky a závěje se tvoří při intenzivním nebo dlouhotrvajícím sněžení a větru v závětrných partiích terénních nebo jiných překážek. Tvoří se i v případech slabého sněžení nebo žádného sněžení, jestliže při mrazivém počasí leží vrstva prachového sněhu, která nemusí být příliš vysoká, zesílí-li současně vítr. Tím může být znesnadňováno odklízení sněhu z komunikací i po skončení sněžení, pokud se i nadále vyskytuje silný vítr, jak tomu bývá především po přechodu studených front. Naopak při teplotách kolem bodu mrazu je sníh lepkavý a sněhové jazyky a závěje se netvoří. Rozlišení těchto pojmů závisí na plošném rozsahu a výšce navátého sněhu. Jako hraniční se obvykle bere cca 25 cm výšky a 2 m šířky. Někdy se můžeme setkat i s pojmem sněhová návěj. V tomto případě se jedná o akumulaci sněhu vytvořenou větrem na návětří terénní nebo umělé překážky.

Odpovídala jsem již na tuto otázku, ale odkaz nejde otevřít, proto jsem odpověď překopírovala.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/snehovy-jazyk

Další odpovědi
panenka

SNĚHOVÉ JAZYKY ZNAMENAJÍ ŽE JE NAVÁTÝ SNÍH NA SILNICI A ZNAMENÁ TO NÍZKÝ STUPEN NEBEZPEČÍ.
ZDE VÁM POSÍLÁM ODKAZ NA OBRÁZEK.
http://www.li­dovky.cz/ridi­ce-dnes-na-silnicich-cekaji-snehove-jazyky-i-namraza-p2p-/ln_domov.asp?c=A100207_­093622_ln_domov_tsh

katany007

sněhové jazyky je sníh návátý větrem.