Gábinka

Co to jsou usazené srážky?

  • nemůžu to vůbec nikde najít.

Odpovědi
hanulka11

A kde jsi hledala???? Asi neumíš vyhledávat- zadáš si do vyhledavače usazené srážky a ukáže se ti tam více možností z těch si vybereš to co hledáš

Podle skupenství dělíme srážky na kapalné a tuhé, podle původu na padající (vertikální) nebo usazené (horizontální). K padajícím patří déšť, mrholení, sníh, sněhové krupky, krupky, kroupy a ledové jehličky. Mezi usazené se počítá rosa, jíní, jinovatka, námraza a ledovka.

http://tema.no­vinky.cz/atmos­fericke-srazky