Sněhový jazyk

Nejak si neumim predstavit co to je a jak vzniká?!?!

Nejlepší odpověď
annas

Sněhové jazyky a závěje se tvoří při intenzivním nebo dlouhotrvajícím sněžení a větru v závětrných partiích terénních nebo jiných překážek. Tvoří se i v případech slabého sněžení nebo žádného sněžení, jestliže při mrazivém počasí leží vrstva prachového sněhu, která nemusí být příliš vysoká, zesílí-li současně vítr. Tím může být znesnadňováno odklízení sněhu z komunikací i po skončení sněžení, pokud se i nadále vyskytuje silný vítr, jak tomu bývá především po přechodu studených front. Naopak při teplotách kolem bodu mrazu je sníh lepkavý a sněhové jazyky a závěje se netvoří. Rozlišení těchto pojmů závisí na plošném rozsahu a výšce navátého sněhu. Jako hraniční se obvykle bere cca 25 cm výšky a 2 m šířky. Někdy se můžeme setkat i s pojmem sněhová návěj. V tomto případě se jedná o akumulaci sněhu vytvořenou větrem na návětří terénní nebo umělé překážky.

Zdroj: http://www.chmi­.cz/meteo/om/tex­ty_sivs.html

Další odpovědi
panenka

sněhový jazyk je místo s větší sněhovou pokrývkou s protáhlým tvarem,obvykle na silnici

Merry

6e je snich a na nem se to klouze