dust8

Smí, či nesmí být připojené tažné zařízení u CNG aut?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevidím důvod proč by nesmělo.

Další odpovědi
cukrar

Ano, můžou.

Arne1

Nevím to přesně, jen odhaduji. Plynová auta mají vyšší hmotnost díky bombám. O to klesne možnost užitečné zátěže. A může to mít vliv na schopnost tahat přívěs.
Konkrétně, pokud by mne to opravdu zajímalo, bych se zeptal svého plynaře. Nebo bych dal dotaz na fora na serverech o CNG – nejsou příliš frekventovaná ale občas se tam nějaký odborník najde.

Miroslav S

Druh pohonu auta nemá vliv na tah přívěsu. O hmotnost nádrží se snižuje užitečná hmotnost (nosnost), pokud není vozidlo už z továrny upraveno pro tento pohon (zesílené pérování a pod). Při dodatečné montáži by měla montážní firma v dokladech vyznačit o kolik se tato hmotnost snižuje (o váhu zařízení a váhu paliva). O hmotnosti přípojného vozidla rozhoduje výrobce vozidla a je VŽDY vyznačena v technickém průkazu vozidla, bez ohledu na pohon. V případě tažení přívesu nesmí být jeho hmotnost vyšší než 1,5 násobek hmotnosti tažného vozidla a nesmí překročit údaje v technickém průkazu. Za hmotnost přívěsu s nákladem zodpovídá řidič