annas

Slyšeli jste o projektu tzv. Danajského daru, který má rozvíjet dárcovství mezi významnými osobnostmi?

Cílem akce je upozornit na význam dárcovství. Knihu napsanou v gruzínštině věnoval Václav Havel herečce Taťjaně Wilhelmové. Nějak nechápu …

Nejlepší odpověď
dědapetr

Četl jsem článek na internetu o akci Danajského daru mezi osobnostmi.

„Muži a ženy, o. p. s., hlavní organizátoři celé akce, si budou vždy pokládat za čest pomáhat danajským dárcům s vymýšlením či výrobou daru a jeho předáním,“ dodal Smoljak, jehož sdružení jinak významně pomáhá s pracovním uplatněním osob se zdravotním postižením. Od společnosti Muži a ženy proto herečka dostala i zmenšeninu původního obrazu Lukáše Vrbase pro Václava Havla a k němu i lupu – na prohlížení obrázku i jako symbol kompenzačních pomůcek pro handicapované.

http://www.stas­tnezeny.cz/in­dex.asp?menu=1004&re­cord=23460

Další odpovědi
Drap

Taky nechápu. Možná to je mnou, protože pochopit skutky pana Václava Havla se mi taky nepodařilo.

led

Nechápem spojení mezi:

  • varovnýma slovama věštce Láokoóna: „Ať je to cokoli, bojím se Danaů, i když přinášejí dary“ (Aeneis, II, 49)-

a projektem Danajský dar:

  • Smyslem projektu Danajský dar je rozvíjet dárcovství mezi významnými osobnostmi navzájem. Žádná z obdarovaných osobností nedostává dárek jen tak obyčejný, ale přímo „danajský“. Převzetím daru totiž „získává“ povinnost obdarovat někoho dalšího, ať už z okruhu svých nejbližších přátel či vzdálených idolů. Muži a ženy si budou vždy pokládat za čest pomáhat danajským dárcům s vymýšlením či výrobou daru a jeho předáním.-

Chápu to jedině jak:
„Dávám ti dar s nímž budeš mít trable i starosti co dál. Je to můj Trójsky kůň…“

anonym

Je to něco jako ve filmu s Helen Hunt „Pošli to dál“,tak bych to asi viděla.

Kerberus

Led, chápu, že když někdo něco dostane, dá dalšímu, má problém, komu, jak se zmiňujete…

Co z toho mají ti postižení … to si nějak nemohu přebrat …

led

Nejako musia kryť pôvod darov, týmto spôsobom sa to pekne zamotá.
Dar sa dáva z čistého úmyslu, ak kvôli tomu daru musím potom rozmýšľať, koho musím obdarovať ďalej, už je to zištné, nečisté. Pôvodný darca týmto spôsobom tiež očakáva dar.
Je to niečo na systém:
opíš a pošli ďalej