Slyšeli jste někdy

o pojmu „Vis maior“?
Mohlo by to něco znamenat i pro tzv.„obyčejného člověka“?

Nejlepší odpověď
dudu

vyšší moc, tedy něco co člověk nemůže ovlivnit jako třeba zásah bleskem nebo meteoritem ap.

Další odpovědi
Michal

Ano to je asi tak :dopadne to viz major,to je viz major jestli se ožení…Je to věc ajejí výsledem mezi nebem a zemí.Někdy používáno jako únik.Sprostý ,hrubý,falešný.Kdy postavíš už konečně tu králíkarnu? Jo, to je viz major

anonym

vis maior
vyšší moc, neodvratitelná událost

vis
vim, vi (nom., ak., abl. sg.), f. síla. Vis a fronte síla působící čelně. Vis a tergo síla působící zezadu. Vis a ventre síla působící zpředu. Vis maior silnější, vyšší síla, moc; nepřekonatelná překážka. Vis vitalis síla životní.