Zvědavý

Slaví Židé Vánoce?

Osobně znám jednu židovskou rodinu, co je slaví, ale myslím, že je to spíše výjimka. A majitel firmy, ve které dělám, je také Žid, a každé Vánoce rozdává zaměstnancům dárky. Jak je to u Židů obvyklé – slavení Vánoc? Díky

Nejlepší odpověď
marci1

Židé narození Ježíše neoslavují. Ježíš pro Židy není Syn boží, ani Spasitel. Ježíš je pro ně obyčejný Žid, jímž byl jako všichni ostatní. Neslaví Vánoce, poněvadž Ježíš podle nich není Mesiáš, Spasitel, na kterého čekají. V židovských knihách se píše o poslední bitvě, o Armagedonu, kdy teprve Mesiáš přijde. Slaví ale svátek „Chanuka“, kdy malé děti dostávají drobné dárky. 🙂

Další odpovědi
Drap

Židé v období našich Vánoc slaví Chanuku. Spousta židovských rodin u nás slaví a ctí dost často oba dva svátky.

aliendrone

Z titulu náboženských svátků Vánoce pro židy neexistují. (Ježíš byl jen heretik, který hlásal pokřivenou víru a po zásluze byl za to na Golgotě potrestán.)

Jiná věc je slavit Vánoce „jen tak“ – to dělá u nás většina lidí, zejména ateisté. :)

Altair-AC

Většina ne 🙂

PS .Jsou to židi ,nejsou ochotni platit za druhé 🙂