Avatar uživatele
Complex

Kdy jsou pro vás „druhé“ Vánoce?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1959 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
annas

Přiznávám, že tento obrat nepoužívám. Zajímalo mě, jak to berou jiní. Uudělat si radost nejen o Vánocích – tak to beru já. .Mám Vánoce jen jedny, radost mohu mít i jindy.

"Se slovním obratem „mít z něčeho druhé Vánoce,“ který znamená pořádně se něčemu zasmát, jsem se poprvé setkal před léty v Ostravě. Jakožto Středočech nevím, nakolik je tento obrat tamní záležitostí, ale musím říct, že se mi zalíbil a občas jej používám.

Nyní se najednou objevil reklamní slogan, který též využívá dalších, tedy nikoli těch klasických Vánoc, konkrétně vyzývá lidi k tomu, aby si udělali Vánoce letní. Dle vyjádření manažerky společnosti Alza.cz pro MediaGuru jde o to, aby si lidé v době letního slunovratu, blížících se dovolených a prázdnin vytvořili vánoční náladu. Paní manažerka konkrétně uvedla, cituji: „Kampaň by měla působit na zákazníky jako pobídka k nákupu a věříme, že se k ní postupně přidají i další obchodníci.“

Zdroj: https://janpra­zak.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=410064

Více si můžete přečíst v odkazu.

K čemu všemu se dá využít reklama, komerční tah nalákat lidí ke koupí zboží v povánočních slevách … Mohou to být „druhé Vánoce“ v tom smyslu, že se reklamě zasměji a řídím se zásadou, takovéto reklamě se vyhýbat.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek