Emjeyy

Jak to, že mi za jízdy začal pískat palubní PC a rozsvitila se kontrolka volantu (Škoda Fabia 1 1.2 HTP, r. v. 2003)?

Jakto že z ničeho nic mi za jízdy začal pískat palub. PC a rozsvitila se kontrolka volantu s vykřičníkem. Hned na to mi ztuhl volant a nešlo mi zatáčet. Tenhle problem mi to nehází pokaždé, vždy, když auto nechám odpočinout, tak to zase nahodim a pár kiláčků s tím ujedu a následně se to stane znovu. Byl jsem u známého, který mi dělal diagnostiku, a nevyskočila mu žádná chyba, která by tomu přímo odpovídala. Servo je prý taky v pořádku. Nemá s tím někdo zkušenosti? Mimochodem po koupi jsem hned měnil vše, co se dalo – rozvody, olej, filtry atd., takže nevím. Pojistková skříň je taky v pořádku, nic není vypálený, aspoň teda v te skříňce ne. Děkuji za rady

Odpovědi
Hufnágl

Že by to byl posilovač řízení?

dubraro

U mojí Fabie to byl vadný snímač úhlu natočení volantu. Projevovalo se to vynecháním posilovače (ztuhnutím řízení) při rychlém přechodu z levé do pravé zatáčky, např. na výjezdu z kruhového objezdu.

Pepa25

Porucha posilovače řízení. Kontrolka může být žlutá nebo červená – červená je závažnější, v podstatě servo nefunguje, je nutné točit volantem bez posilovacího účinku. Pokud volant skutečně „ztuhne“, tak to tomu dopovídá.
P.S. Ta červená kontrolka vpravo je zatažená ruční brzda? Pokud ne, tak to by byl ještě větší průšvih.

Zdroj: https://octavi­aclub.cz/clan­ky/kontrolky-na-palubnich-pristrojich-434/