Kepler

Sjednáváte si cestovní pojištění do zahraničí i na kratší pobyt?

Dejme tomu na jeden týden rekreace. Co se vyplatí pojistit si, má to vůbec nějaký význam?

Nejlepší odpověď
elkon

Samozřejmě, že se to vyplatí, je to za pár korun a nikdy nevíš, co se může stát. Máme pojištění, i když jedeme třeba do Německa na výlet spojený s nákupem. Ráno tam, odpoledne zpět. Tady není šetření na místě.

Další odpovědi
Arne1

Mám celoroční pojistku od Kooperativy k účtu ve spořce. Je to za cenu za kterou to normálně u žádné pojišťovny nesjednám. V jiných kombinacích banka+pojišťovna je to podobné, to co mne stojí individuelní pojistka na týden je cenově ekvivivalentní půlroční pojistce přes banku. A nemusím se o to starat. V poslední době ale kvůli covidu při objednávání zájezdu vyměknu a nechám si kvůli covid-stornu udělat další (i když je to šíleně drahé).
Co si představuješ pod pojmem týden rekreace ? Lyžovačka na horách – tak odpovědnost minimálně 5 milionů, raději více.
Zavazadla jsou s omezeným významem – přečti si k čemu se to vztahuje (poškození kufru v letadle to bohužel není).
Léčebné výlohy jsou jasné, na modrou EU kartičku nevěř, v podstatě to nic nekryje. Kór v našem věku, nikdy nevíš kdy tě dožene nějaký problém (ploténky, koleno, kotník, dietní problém a podobně), asistence z CP ti zařídí kdekoliv bezplatného doktora a dodatečně proplatí všechny zakoupené léky.

aliendrone

To záleží KAM se valí. Třeba v rámci EU jsem obstojně pojištěn (znáš to – od Auta až po Zdraví), ale jinde už bych musel sjednat připojištění. Což DOPORUČUJI, venkoncem je to jen pár korun v tvém případě (rekreace). :)

Pepa25

Ano, vždy na každou dovolenou v zahraničí, i na týden na Slovensku. Jednoduše přes internet, Dovolenou to prodraží třeba o 1%, což mi za zajištění klidu stojí.

Ametyst

Ne, pokud to přímo nevyžaduje cestovka jako podmínku. To se mi stalo jenom jednou.

jáára

I na půldenní cestu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Kepler>>> No tak PŘIROZENĚ záleží na rozsahu pojištění včetně případníé výše spoluúčastí, maxvýše plnění, cílové destinace atd. TĚŽKO ti poradit, když se neví ani doba, destinace, natož CO všechno bys měl rád pojištěné… :(

Kepler

Jednalo by se o pobyt u moře, jak jsem naznačil obrázkem. A za pár korun to rozhodně není. Pojištění, které nabízí Exim tours je za 1300,– a nejlevnější, co jsem zatím viděl je za 500,–.

Arne1

K moři ? A za kolik ti to nabídne tvoje banka ? Protože 1300 je cena za kolik ti sjednám celoroční přímo u pojišťovny (ale nemohu porovnat limity protože je od tebe neznám). U banky je to mezi 30 a 80 korunama za měsíc. Jen je nutno v současné době porovnat covidové parametry.