Ametyst

Setkali jste se ve zdravotnictví s nabídkou prémiové péče?

Mám obavy, že nás systém bude stále víc tlačit do plateb, i za to, co bylo předmětem zdravotního pojištění.
Rozhovor s právníkem se specializací na zdravotnictví, Ondřejem Dostálem. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ovER_T3_bOE

Odpovědi
Drap

Doposud nesetkal

Pepa25

Samozřejmě, placená nadstandarní péče tu byla vždycky (jen za komunistů načerno) a vždycky bude. Je to výhodné pro obě strany (lékaře i pacienta, které je ochoten a schopen za péči připlácet). Důležité je, aby to nebylo na úkor standardní péče hrazené z veřejného pojištění – IMHO to nejvíc hrozí ve stomatologii.

zjentek

Mně se zdá, že co zrušily JZD a prostě kravíny a takové všeobecně, tak ty ženy, kterým se takto zúžil profesní/kariérní prostor, se jednoduše přesunuly do zdravotnictví. Alespoň takto to vypadá konkrétně v nejmenované MN OV Fifejdy. A to víš, můžeš nabídnout nadstandartní péči jakou chceš, třeba nadnadnadnadnad­standart, ovšem standart v zařízení bude stále přímo úměrný nátuře personálu (!!!). A tu nechceš poznat na vlastní kůži. 🤮 Děkuju. 🤨

da ny

Ne.
Tady na okresní úrovni není čas na vymýšlení bejkáren ze strany lékařů, i když je jich nedostatek/málo.. Tady to jede, jako na běžícím pásu. Jeden za druhým. Akutní mají přednost.
Pan doktor (JUDr. Dostál) s praktikami zdravotníků. trochen dost přehání, straší 😉.

Jinakj, ano. V Brně (FN) mi v roce 1994, že si pan profesor řekl před operací páteře 14 letého dítěte o úplatek. Řekl jen, že jeho drahocenný čas je třeba náležitě ocenit. Protože on si vybírá, co bude operovat. Od vrchní sestry jsem zjistila, kolik bere. Odpověděla, že u dětí od 10 do 20 tisíc (tehdy stál nájemní byt 1+4 690 K4, včetně energií.
Partner Ing- et Ing (z lékařské rodiny), tam chtěl jet, že mu snad „rozbije hubu, za tu drzost“. Jeho otec, ředitel OHS nikdy v životě nezval jediný úplatek. A že těch nabídek za 25 let byly spousty…. (průšvih s hygienou měla kdejaké prodejna, jídelny aj.
Zvolila jsem střední cestu, u dítěte člověk „vyměkne“. Jela jsem pana docenta „urazit“ 15 tisíci Kč. Šlo o typ operace (/plně hrazené ISOLA i odlehčený Johnson korzet, na 4 měsíce), kterou prováděl jen on. Primář, MUDr. by směl dát jen kovový „hák“, sádrová korzet na 12 měsíců.
To že se za některé materiály „nadstandardní“, rozuměj nehrazené ZP připlácí je běžné 30 let.

Ty další „bejkárny“, komentované kauzy, zlodějiny zmiňované ve videu, komentovat nebudu (v rámci zachování vlastního zdravé 😉. Má pravdu a v podstatě i v tom, že největších zlodějin a podvodů se dopouštěli a dopouštějí (v hojném počtu) politici, poslanci z řad ODS Ta se vyhoupla s Fialou v čele díky „oblbnutí“ národa i zákona. Také řádí, jako „mafián“ (to už tady bylo s Langrem).
Ametyst, díky za odkaz. poučné video ;

Michálek1245

Myslíš teď třeba to, že mi nabídnout soukromý pokoj a tak? To je poměrně běžné. Jinak v soukromém zdravotnictví je to naprosto běžné, že jsou rozdělené různé druhy péče. Ale jako moc nevím, jak to myslíte. Jestli tam mají třeba lepší podlahy ve zdravotnictví? Nebo že vás doktoři léčí lépe? 😁

Ametyst

Zjentku, tys tomu nasadil korunu. 😉 Také mívám takové zážitky. Za 7 roků jsem už párkrát odešla z čekárny nebo z ordinace. Ve svém věku už si nechci na sobě nechat dříví štípat. Když dají špatnému člověku moc nad jinými lidmi (pacienty), dopadá to špatně. Dotyčné si tu moc užívali.

Ametyst

Poslední věta- oprava: užívaly.

Ametyst

Da ny: Díky za odpověď. Také trochu mě k otázce inspirovaly některé články, jako např. tady
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/hledali-jsme-gynekologa-bez-poplatku-najit-jde-da-to-ale-praci/
To už jsem si řekla- Jde do tuhého. Buď se změní zákon, a ministerstvo zdravotnictví sebere odvahu, aby udělalo seznam hrazených úkonů, Nebo se dál pojede v systému úplatků, a doktoři budou moci být čím dál drzejší. Prostoru bude dost.

Pepa25

Pan doktor Dostál se poněkud zpofanoval přestupem k Raichlovi a tím, že už dávno se nevěnuje zdravotnictví, ale šíří podobná moudra: https://twitter­.com/dostalon­drej/status/16496741­14091692032

aliendrone

Pepa25>>> Sakra, tak už i Dostál „se zprofanoval“ (a já ho měl za umírněného havloida), tomu říkám POKROK! Inu co už, dobře mu tak! Každý kdo se jen o fousek rozejde s JEDINOU A PRAVOU PRAVDOU (kterou má vláda, mainstreamová média a Pepa25 – všichni ostatní jsou blbci, proruští švábi a agenti Číny) zasluhuje potrestat! 😉 😁 😁

Ametyst

Aliendrone, už si nebudu kazit oči čtením jeho mimoňských názorů. To už si zrovna můžu vyhledat kanál ČT a ty dobře zaplacené papoušky, co brojí proti dezinformacím, rozuměj – jinému názoru. Myslím, že v takovém prostředí už i vědu pohřbíme, protože neexistuje věcná diskuze a pohled z mnoha úhlů. Kritické myšlení zabije Krit.

Ametyst

Pepa25 už popírá i pravost rozhovoru, to je tedy pokrok. 😄

aliendrone

Ametyst>>> Pepa25 už neví co by a vrní blahem, protože nám bolševický agent sedí na Hradě a koná přesně jako jeho bývalí chlebodá.rci. Dokonce si i navlékl prezidentské monterky, aby mohl sfárat do dolu (btw – zavřeného 2 roky)! TRAPAS!!! Kléma Gottwaldů by na něj byl jistě pyšný. Bléééé! 😕

JJ, je doslova paradoxní, že JÁ (který na etiketu a bonton zpravidla zvysoka kašle) si mohu utahovat z „úrovně“ současných mocipánů. Už se těším, kterak prezident navštíví brněnskou KANALIZACI, to teprve bude vizitka (Prahu NE, aby nebyl nařčen z pragocentrismu)! 😉 😁 😁

Pepa25

Miluju, když vy a aliendrone mi píšete, co jsem prý napsal. Kde proboha „popírám pravost rozhovoru“?