led

Seniori, ponúkol sa vám niektorý sused s pomocou nakúpiť, alebo vyvenčiť psa, počas súčasného „zákazu vychádzania“?

alebo si to musíte zabezpečovať sami?

Dodatok
Vy mladší, neponúkajte symbolickú pomoc anonymne cez internet, ale ak to s pomocou myslíte vážne, aj vo vašom okolí je dosť ľudí, ktorí pomoc potrebujú.

Nejlepší odpověď
annas

Ne. protože v naší ulici, kterou půlí silnice, je jen 5 rodinných domů, všichni jsme senioři.

Pomáhají ochotně pracovníci Charity.

Další odpovědi
aliendrone

Až takový senior zase nejsem, abych nedal nákup apod. Popravdě, DOST by se mne dotklo, kdyby se nějací cápkové s takovou nabídkou u mě objevili, byť s dobrým úmyslem (což NENÍ tak pravděpodobné, jak se na první pohled zdá, znám své spoluobčany ;) :D). Myslím, že „potřebnějších“ je i tak dost. ;) :D :D

A co se týká „pomoci“ ostatním, nijak jsem ji nerozšířil oproti situaci před karanténou. A ono vlastně ani nejde o pomoc, jako spíš o vzájemnou kooperaci. Každý jsme v něčem lepší a v jiném slabší. Mám svůj „kmen“ (okruh llidí), o které „se starám“ (a občas oni helfnou mně) a ostatní mám na háku přesně v souladu s rčením, že „každý dobrý skutek je nutně po zásluze potrestán“. ;) :)

dudu

Ano, naši sousedé /mladí manželé se dvěma dětmi/ nabídku učinili již dvakrát. I když jsme soběstační, potěšili nás.

Drap

Ne, nenabídl nikdo nic

autacek

Já jsem zde pomoc nabídl, ale sklidilo to tu jen posměch. Tak si trhněte nohou.

Pepa25

Vím o jednom bbytovém době, kde výbor SVJ poslal email vlastníkům, že takovou pomoc zprostředkuje. Dostal celou řadu nabídek, ale žádnou poptávku. Osobně vidím největší problém v tom, jak zjistit, že někdo něco potřebuje, protože tito lidé většinou nejsou on-line, jsou osamocení atd. Má je domovnice obtelefonovávat?

Hufnágl

Ač jsem senior, sám ochotně pomáhám sousedům, kteří sice nejsou ohroženi tím prevítem, ale mají jinou nemoc nebo jsou po úraze. Donesu otop, jdu nakoupit to nejzákladnější, jen venčit cizího psa odmítám.

Ametyst

Sousedi z vesnice nabídli pomoc a nakupují pro nás, protože vědí, že sedíme doma v karanténě po té velké cestě Evropou. 🙂

johana 56

Ano.
V našem jednopatrovém bytovém domě převažuje skupina 60+. Sousedská výpomoc fungovala i před karanténou a pokračuje dál.
Internet nemají všichni, ke komunikaci slouží nástěnka na chodbě. Stačí připíchnout lístek se jménem a seznamem. Kdo objeví první, dopíše ‚nakoupím‘.
Jednoduché řešení, jeden zajde do potravin, další do lékárny…

Město ve spolupráci s charitou zajišťuje nákupy domů objednáním po telefonu.

led

Pepa25, diskusia o pomoci nestačí, ak tí, ktorým je adresovaná o nej nevedia.
Prečo to musí byť priamo domovníčka, veď ponúknuť sa môže ktokoľvek z vás „odolnejších“ a komunikácia môže spočívať aj cez zavreté dvere. Nikdy neuškodí dať seniorom najavo, že vám na nich a ich zdraví záleží (aj keď to nemusí byť naozaj pravda, aj malá lož niekedy pomôže).

Pepa25

Promiňte, ale asi neumíte číst. Nejde o žádnou diskusi. Emailem byla všem obyvatelům byla nabídnuta pomoc a nikdo nemá zájem, naopak se pořád ozývají lidé, že by chtěli pomáhat, ale nikdo o pomoc nestojí!

led

Tak to napíšem inak, aby ste lepšie rozumeli, keď tým jemným výrazom nerozumiete!
Prázdne reči o pomoci sú ak za nimi nenasledujú činy. Pýtate sa ako informovať seniorov, Nepýtajte sa na pomoc či má domovníčka atď. ale rovno obehnite byty seniorov, zazvoňte a cez zatvorené dvere (vôbec nemusíte so seniormi prísť do fyzického kontaktu) sa opýtajte, či nepotrebujú nakúpiť, doniesť lieky z lekárne a podobne… Ak potrebujú tak pomôžte. Nie reči, ale činy robia človeka!

led

Ak to s pomocou myslíte vážne, myslím že aj vo vašom okolí je dosť ľudí, ktorí pomoc potrebujú.

autacek
Na internete, anonymne ponúkať pomoc anonymom je jemne povedané „paškvil“