Complex

Senior dostal v Kauflandu záchvat. Hlídač ho surově zbil a vyhodil ven. Oprávněně?

zdroj: https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-krimi/602508/senior-dostal-v-kauflandu-zachvat-hlidac-ho-surove-zbil-a-vyhodil-ven.html

Nejlepší odpověď
Kepler

No, tak to nebyl strážný, ale hovado. I kdyby senior byl opilý, „strážný“ neměl právo takto jednat.

Další odpovědi
zjentek

Selským rozumem- oprávněně určitě ne. Pokud jsem dobře pochopil, tak dobré mravy jsou vždy nad jakýkoli zákon. I kdyby tedy ochranka měl jinak nařízeno fyzicky brutálně vykázat opilce, nebylo by tak či onak oprávněno.

Je to neobvyklé, ale mám otázku v otázce:

Myslíte si, že je možný se v tomto konkrétním případě úspěšně soudit se státem za to, že člověka v daný situaci nijak nechránil?

Kryšpín

Nemohu to amatérsky posoudit Blesk je Blesk, ovšem pokud má lékařskou zprávu obrátí se na právníka jsou i zdarma zažaluje Sekurity bez mozka společně s Kauflandem, tak můžou groše létat, i když je pravděpodobné kamero-záznam byl bleskově smazán MP se bude kroutit, svědkové čučí jinam a.p.
Dle mého názoru, jelikož kvalitní kapitalismus ještě budujeme, tak i když v podobných případech je pomoci problém, provést foto záznam jinak se uvedených borců těžko budem zbavovat.

ivzez

Samozřejmě neoprávněně.
Ztráta zaměstnání a (části) prémií je směšný trest.

K otázce Zjentka:
Se státem podle mne ne, protože pochybil Kaufland a MP.

anonym

pripadá mi krajně podezřelé, že se v článku vulgární a agresivní opilec najednou prezentuje jako senior se záchvatem – jen aby působil jako nebohá oběť 🙂 Vše je zjevně o úhlu pohledu že ?