JežíšKristus

Se kterými zákony, které přijala současná vláda, jste nejvíce spokojeni?

Dnes jsem četl, že byl přijat zákon, dle kterého budou od roku 2022 kvóty na české potraviny v obchodech; 50 % potravin bude muset být českého původu. Což tedy, si myslím, že by se Marks&Spenceru netýkalo, takže bych mohl nadále nakupovat jídlo ze zahraničí a nemusel jíst nějaké české blafy. Hlavně ale – takový zákon je v rozporu s právem EU, a vzhledem k tomu, že právo EU má přednost před českým právem, je takový zákon tedy i fakticky neúčinný.
Vedle toho Sněmovna odmítla přijmout návrh zákona o skutečných majitelích. Ten by se mi třeba zrovna líbil, aby lidé konečně věděli, kam to teda vlastně tečou všechny ty peníze, jak stále tvrdí, “že jdou někomu do kapsy”. Konečně bychom viděli konkrétně komu. Sněmovna tento návrh nepřijala. Alespoň, že už je líp.

Jak tak na to koukám, jeden zákon přijatý zcela zbytečně, druhý nepřijat, ačkoliv by vylepšil transparentnost. To není pro vládu odborníků úplně nejlepší vizitka. Zajímavostí je fakt, že takové kvóty už na Západě zkoušeli, ještě za dob, kdy Evropská společenství zahrnovala jen Západní státy, a my tu žili ještě za oponou. Evropské spolecenstvi na to reagovalo zákazem takových praktik. Zkoušet zavést kvóty v době Evropské unie musí připadat Západním státům vtipné (takový záchvěv minulosti), ale co naplat, postsovětské země jsou prostě opožděné.

Můžeme si tedy vlastně ukázat na nějaký dobrý zákon, který nám vláda odborníků za těch x let dala?

Foto: ÚZ Evropské právo, Sagit

Nejlepší odpověď
Pepa25

Otázka je zavádějící: podle doplnění je zřejmé, že vám nejde o to hodnotit několik set zákonů přijatých v posledních letech, ale o názor na dnes přijatou novelu zákona č. 110/1997 Sb.,o potravinách a tabákových výrobcích. Takže k přijaté novele: je špatná, hloupá a pravděpodobně v rozporu s právem EU. Žádného z poslanců, kteří pro ni hlasovali, nedoporučuju v nadcházejících volbách volit.

Další odpovědi
Alesh

Že bych měl nějaký extra přehled, to určitě ne. Určitě dobré je zrušení superhrubé mzdy. Jinak, že jdou na ruku Babišovi, o tom žádná, je to do očí bijící… a mnozí tomu ještě tleskají. No, za 5000 Kč, bych možná taky zatleskal… brrrr, hanba by mě flákala! 😉

Ametyst

Nesleduji to, abych mohla odpovědět. Ale více k té poznámce o kvotach: kvóty mají Němci na všechno. Jelikož jsou hlavním hybatelem v EU, tak se domnívají, že když kvóty fungují u nich v Německu, budou fungovat v celé EU: jaká tupost. Každá země EU je tak jiná, že by se snad EU měla trefněji nazývat Dluhová unie.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

magorvkleci

Hm, ale že nemocnice, školní jidelny, armáda a státní hmotné rezervy už nemusejí ve výběrovém řízení kupovat suroviny jen podle nejnižší ceny, to je myslím dobře.