Rokio

Se kterými hříchy je ještě možné dostat se do nebe?

Co nejhoršího věřící může spáchat, aby jeho duše mohla jít v posmrtném životě do nebe?

Nejlepší odpověď
Roman71

Podle Bible duše, která hřeší, zemře.
Pokud nebudete patřit mezi omezený počet vyvolených Božích služebníků (bližší informace jsou v 7. a 14. kapitole knihy Zjevení) a nevytrváte ve věrné službě Bohu až do smrti nebo příchodu Božího království, do nebe se zaručeně nedostanete.

Další odpovědi
dubraro

IMHO s jakýmikoliv, pokud jich člověk upřímně lituje a snaží se o nápravu.

xiperio

Hřích je jednání (čin), kterým ubližuješ druhému.(druhému živému tvoru)
Tak s tím ostatním.

da ny

Se všemi.

dubraro

xiperio:
Jsou hříchy nejen proti lidem, ale i proti Bohu. Určitě se jich týkají první tři přikázání z Desatera.

xiperio

Jaké jsou hříchy proti Bohu?

dubraro

Uctívání jiných bohů než jediného Boha Hospodina.
Zbytečné užívání jména božího.
Nesvěcení svátků.