Zdenky

Samovolné vybíjení autobaterie. Poradíte?

Nejlepší odpověď
Hlada

Pokud se vybíjí odpojená, tak je poškozená neopravitelně.
Pokud se vybíjí připojená v autě, je ještě možnost, že jí něco vybíjí. Je potřeba změřit klidový proud. Při zapnutém alarmu a zamykání by neměl být větší, než nějakých 40 mA.

Další odpovědi
anonym

jako že se vybíjí sama? pak koupit novou,nebo jí něco vybíjí a pak přeměřit a dohledat.

isteron

Batérie majú určitú dobu životnosti. Nabíjanie a vybíjanie je elektrochemický proces, a bežná batéria vydrží cca 5 rokov, pri pravidelnom využívaní.

lexx

povypínej všecko a mezi kostru auta a mínus pól batrie zařaď se série ampérmetr, pozor na polaritu a měřící rozsah ! neměl by ukázat žádnou výchylku ručky, jinak je někde kraťas nebo aktívní spotřebič

mosoj

Každý automobil , který má řídící jednotku, má odběr cca 30 – 80 mA i když je vytažený klíček ze zapalování. Zdá se to málo, ale pokud necháš stát auto 1 – 1,5 měsíce je vybito !!
Lexx nemáš pravdu. Jedině u hódně starých aut.

Zdroj: Moje zkušenost.