sesednizkola

S kým půjdete v letošních volbách?

Včera jsem koukal chvilku na tu super debatu a argumenty opravdu směrované na ty největší pitomce. Letos půjdu do voleb s panem Cibulkou. Když je to takovýhle divadlo, tak si z toho budu dělat srandu taky.

Anketa: Čím větší primitiv, tím víc řeší a sleduje politiku. Souhlasíte?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
elkon

Ne

Primitiv je ten, který nepřemýšlí a přitom vše neguje.

Další odpovědi
Disraeli

Ne

Určitě to takhle neplatí. Je třeba to rozdělovat na ty, co se aktivně zabývají politikou i politologií a těmi, co se pasivně a povrchně zabývají politikou a to jen tou aktuální nebo přesněji jen něčím co, souvisí s politikou (co píší v bulvárech – o lidech nebo co se dozvídají jeden od druhého… hospodské a pobodné řeči. Ten povídá to a ten ono a pak se to přenáší, drby, pomluvy, dezinformace, vysoká subjektivita, žádné znalosti ani reálná orientace).
Ale určitě platí víc to druhé, protože je jasné, že většina lidí nemá ani základy politologie a neví ani jak funguje systém, ve kterém volí (nebo o něm skoro pořád mluví). Stačí se jen občas zaposlouchat, když se o tom někdo někde baví… nevědí pořádně ani oč běží, dokonce ani jak přesně fungují volby, dělba nebo výkon konkrétní moci,… o politickém systému by nedokázali říct nic, možná jen, že máme demokracii, parlamentní republiku a kapitalismus – což tohel tam ani nepatří, ale určitě by to řekli).

Oni se nebaví ani tolik o politice, ideích (to vůbec), polit. programu, směru politiky atd., jako spíš o politicích, tedy o lidech. A samozřejmě jen negativně… ten udělal tamto, ten ono. Tenhle ten je naprostý… a tak pořád dokola.
Takoví lidé se nezabývají politikou, ale prostě jen lidmi (nedá se to nazvat ani povrchním zabývaním se politikou). Přízemně se baví o lidech a to kolikrát tím nejpimitivnějším a nejsprostším způsobem. A takové nebo podobné jsou i dabety různých „osobností“, které by tedy měly být na něco vyšší úrovni… To se opravdu nedá brát tak, že se lidé zabývají politikou (určitě ne v pozitivním slova smyslu) a já se nedivím, že to některým připadá, že se poliitkou zabývají primitivové (protože ano je to tak, většina lidí jsou primitivové – a to hlavně v této oblasti).
„Řešit politiku“ – to se úplně vžilo pro označení takových těch povalečů, opilců, kteří „řeší“ politiku, hlavně politiky.

Ohromná spousta lidí (jakože fakt většina) se zabývá tuzemskou a aktuální politikou bez toho, aniž by se kdy přiblížili k politologii (nejvíc kdy se k ní přiblížili, tak když se probíraly nějaké ty „politické základy“ na škole… a nemusím podotýkat, jak je na tom školství s jeho vzděláváním… trocha té „politiky“, naprosté minimum, mohla být v zeměpisu na ZŠ a trocha na SŠ v ekonomii, právu nebo občance – ale to jsou vážně jen nicneříkající útržky, špatně vysvětlené/podané, které stejně všichni zapoměnli hned po písemce. A obor politiologie jako takový tam není. Ekonomii mají hlavně ekonomicky zaměřené obory. Jiné obory ji mají jen okrajově a právo vůbec… A sami se v tom lidi nedovzdělávají, to fakt ne).
„Úspěch“ některých lidí, kteří se jakože nějak dostali k politice a politologii by mohl být, když si přečetli 1984 nebo Farmu zvířat (protože to četla velká spousta lidí), ale to fakt není žádný reálný úspěch.

Rokio

Ne

Nesouhlasím.

Lidé aktivně se zabývající politikou nejsou primitivové.

seraphico

Ne

paul1

Ne

GM

Ne

JežíšKristus

Nejím housky ani rohlíky

Žitný chléb bráško

Jiří Bohumil

Ne

I když to mnohdy tak vypadá. 😉

elkon

Admin by měl na odpovědi povolit jen pár řádků, aby se zabránilo nesmyslným blábolům, které stejně nikdo nečte. Není umění napsat horu blábolů, ale několika větami vyjádřit to co je důležité.

Disraeli

To myslíš vyjádřit pár větami tu tvoji všestrannou negaci (proti které se ohrazuješ), odpor, pesimismus, napadání, ponižování, odsuzování toho, co tě nezajímá (=všeho), považováni těch věcí za nesmyslnosti, ztrátu času, toho, kdo se tím zabývá za blbce, a tak podobně, napadání zájmů, ale i uživatelů a navíc s nějakou zvláštní potřebou (zbytečně) odpovídat na co nejvíc otázek, abys měl tu největší aktivitu (a taky asi nejmíň užitečnou, nápomocnou – totálně bezpřínosnou a navíc vyloženě provokativní)? Kdyby jenom negace, ale rovnou opominutí celé otázky a odpovídání typu, že je to nesmysl, tazatel je idiot, kdo se tím zabývá je kretén, je to ztráta času,…

Každý se vyjadřuje jinak, když chceš někoho omezovat, je to tvoje omezenost. Taky se ti ne*eru do těch tvých zbytečných „rad“ a odpovědí (a můžu říct, že mám problém snad se všemi, protože ten věčný pesimismus, urážky a popřípadě bludy, zakládající se jen na nějakém neověřeném předpokladu/dom­něnce, a to u každé otázky, mě fakt irituje).
Já jsem zase pro to, aby admin některé uživately smazal, kvůli jejich zbytečné a spíše provokativní činnosti. Taky to vůbec nemá nic společného s omezováním nebo nespravedlností. ;)
Kdo tě to nutí číst? Odpověď je vyloženě pro tazatele, ostatní to číst nemusí. Ostatně to nemusí číst ani ten tazatel, pokud nechce… Ale měl by když jde o jeho otázku.
Napiš to třeba i annas, mívá kolikrát delší odpovědi než já a to i s deseti odkazy a vždy s úryvkem z toho jednoho odkazu, pochopitelně často zcela zbytečné a někdy zcela neodpovídající na otázku. A samozřejmě jen za účelem bodování (na které já fakt kašlu).

Můžu říct jen ne*er konečně, sám si piš, jak chceš a hleď si už pro jednou svého. ;)