Kepler

Rozumíte tomu někdo?

Farmáři zorají půdu, zasejí, sklidí, obilí vymlátí, další semelou mouku a pekaři udělají chleba. Všichni se nadřou jako koně. Pak si rodina sedne kolem stolu a pronesou motlitbu ve stylu „děkujeme Pane za chléb náš vezdejší“ To jako Bůh tu práci udělal za ně?

Nejlepší odpověď
Kelt

Přečti si několik kapitol z Bible – Genesis. Na počátku stvořil Bůh …, a tady plodiny, zvířata a člověka. Tímto mu vzdáváme vděk.
Tady s logikou člověk neobstojí, není potřeba víry, ale určitá znalost Bible a něco z Nového i Starého zákona.

Další odpovědi
Roman71

Naprosto..

V 1.Mojžíšově 1.kapitole 11.a 12.verši se píše toto:

„Potom Bůh řekl: „Ať ze země vyroste tráva, rostliny nesoucí semena a ovocné stromy, které budou na zemi podle svých druhů přinášet plody se semeny.“ A stalo se to. Ze země začala růst tráva, rostliny nesoucí semena a stromy přinášející plody se semeny, podle svých druhů. A Bůh viděl, že je to dobré.“

Nebýt Toho, kdo to všechno stvořil, co bychom jinak jedli?
A projev vděčnosti je poděkování, nebo se pletu? 😉

iceT

Kdyby Bůh nedopustil, aby obilí vyrostlo, farmáři a pekaři by neměli práci a lidi by neměli co jíst, takže ano, je v pořádku poděkovat Pánu Bohu, že dovolil obilí vyrůst…

aliendrone

JJ, celkem ano. Totiž když dojde na hlášku „neurodilo se“ (nejlépe pár let po sobě), bude ti hned všechno jasné. ;) :)

Rokio

Souhlasím s Keltem.

Podle křesťanů Bůh stvořil plodiny, zvířata a nakonec i samotného člověka.

elkon

Nečti zbytečnosti a budeš mít čistou hlavu, nenech se manipulovat. Na to je a vždy byla, církev mistr.

EKSOT123

Myslím, že jde v prvé řadě o to, kam člověk chce směřovat. Jestli k Bohu, tak najde spoustu důvodů proč mu děkovat.*) Tedy alespoň v čase míru a dostatku. Někdy ale jsou okolnosti natolik blbé, že je nejen těžké děkovat, ale některé skupiny lidí přestanou věřit.
*)K těm důvodům: V Genesis u každého ze šesti dnů stvoření se píše: „a Bůh viděl, že je to dobré.“ Mnohé ale bylo pokaženo hříchem, i plodiny trpí nemocemi a škůdci atd. Takže se vychází z toho, že i do každé plodiny Bůh investoval hodně lásky včetně plánů pro člověka. Plánů, že člověk bude plodinu obhospodařovávat a šlechtit.

Pastor sa prechádza po krásnom, starostlivo udržiavanom parku a spozoruje záhradníka pri práci. V snahe pripomenúť Boha sa mu prihovorí: „Vidím, že máte prekrásny park, pane. Aké krásne veci stvorí Hospodin, keď mu pomáha člověk!“ „Nuž, mali ste sa sem prísť pozrieť vlani, keď tu hospodáril iba sám Hospodin!“

jáára

A není to jedno?
Takovejch je přehršle.

Jak se používá šicí stroj?

Pepa25

Ne, ale Bůh jim dal jinou práci nebo prostředky, aby si to jídlo mohli koupit, tak mají za co děkovat.

Mc Merkurion

… sedláci …
-
… ne, nerozumím, hlavně nevim, proč se všichni dřeli, když stačilo rovnou sednout ke stolu a dát si ten chleba, co jim bůh poslal …