gundhii

Jaký je význam přirovnání „rozumí tomu jako koza petrželi“?

Co toto přísloví znamená?
Žere koza petržel nebo nežere?

Původní neotázka
Rozumí tomu jako koza petrželi.

Nejlepší odpověď
annas

Nejde o přrísloví, ale o přirovnání.

Toi znamená, že člověk ničemu nerozum

Koza petržel žere, ale je jí to jedno, „neřeší“, že je to zdravá bylinka.

Když člověk nemá petržel rád, dělá chybu, neuvědomuje si, že je zdravá. Vůbec se tedy v dané problematice neorientuje, neví, která bije . přeneseně.

Koza žere petržel.

„Kozám lze opět "přilepšit“ i výpěstky z našich zahrad, případně přebytky. Zkrmovat lze saláty, kapustu, zelí, mrkev, celer, petržel (nejen kořeny, ale také natě), kedluben, okurky aj. "

http://www.zo­otechnika.cz/clan­ky/chov-koz/vyziva-koz/krmiva.html

Další odpovědi
led

to isté ako „rozumí tomu jako osel harfě“
hrá osel na harfě?
Koza se perželi vyhýbá i když žere všechno co má u huby

dudu

Poznání o realitě života a opírající se o znalosti chovatelů koček také charakterizuje rčení „Ty víš houby co kocour zahrabává do plev“.

led

ospravedlňujem sa mylnú odpoveď, koza naozaj žere aj petržel