annas

Znáte některá úsloví, rčení či přísloví, která se týkají dobytka?

Zjišťuji opět pro svou známou.

Příklad – ty jsi mlsná koza.
Doplňuji:
Doplňuji – pojmenování relativně slušná.

Nejlepší odpověď
tom004

Dej,krávě do držky,ona,ti dá,do dížky.
Doplňuji:
Aleshi,mělo to být,rčení,přís­loví,ne,nadáv­ky.

Další odpovědi
barnajka

Něco jsem našla na netu, něco ve své vlastní paměti. Dvě jsou trošku peprnější, snad mi to projde :)

*rozumí tomu jako koza petrželi
*mít hlad jako družstevní kráva
*dřít jako kůň (mezek)
*drží to jak prase cvičku
*být hubený jako koza
*mít zadek jako kobyla
*kovářova kobyla chodí bosa
*rozumí tomu jako osel harfě
*mít se jako prase v žitě
*funí jako koza v kopřivách
*potřebuje to jako prase drbání
*chodit jako koza po ledě
*je hubený jako koza
*mít hlad jako vůl po souloži
*chodí jako bludná ovce
*být nadržený jak stepní koza
*funí jako když jde sviňa z bukvic
*je toho, jako když se dá krávě malina
*být tvrdohlavý jako bejk (beran)
*být velký jako bejk
*smrdí jako kozel (cap)
Doplňuji:
Dr.Axl: No vidíš – a pro mě právě ta stepní koza byla novinka :) Tady u nás se to asi moc nepoužívá, vážně si nevzpomínám, že bych to kdy slyšela. Já nejvíc používám asi toho capa a pak tu svini na bukvicích, myslím že tak ob den minimálně jedno z toho použiju :)

Aáá, ještě jsem si vzpomněla na jedno přirovnání: směje se, jako když chčije koza na plech, to mám taky ráda! :)

žolik

Nech to koňovi,ten má větší hlavu.

Zdroj: žolík

iwetax

Vymámit z jalové krávy tele, to ale určitě znáte

Jikra

No tak třeba i ten vůl ví kdy má dost.
Doplňuji:
A jěšte koukat(čumět)jako tele na nový vrata.

dědapetr

Je krásné něčemu velet, i kdyby to bylo jen stádo dobytka.

anonym

I spatna krava muze mit dobre tele.
Jis jako pr …
( pardon ) 🙂 -iv-
Doplňuji:
Neco jineho si mysli kun , a neco jineho ten co na nem jede…

quentos

být (poslušný) jako ovce/ovečka/beránek

velký jako kráva

Doplňuji:
vůl jak anděl :{D>

dudu

Pivo a víno pijí jenom prasata /Bier und Wein trink nur Schwein/
Pes psa nežere.
Je to jako házet perly sviním.
Na rozdíl od některých lidí při pití pozná dobytek kdy má dost.
Na svatého Řehoře pták letí přes moře, líný sedlák, který neoře.
Potmě každá kráva černá.
Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

anonym

Všechna, která mne napadla už tu někdo napsal a poslední vítr s plachet mi úplně sebrala barnajka, k níž mohu jen připodotknout, že hlavně stepní kozu můj kamarád hojně používá.
Kdyby tam byli ještě psi a slepice, tam by se našlo úsloví nieurekom.

Alesh

ty vole 🙂
ty krávo 🙂
ty krávo Járo 🙂
ty bejku 🙂
ty prase 🙂
ty svině 🙂
ty seš ale dobytek 🙂
ta má kozy jako vozy 🙂
kozel zahradníkem
tvrdohlavý jako beran
zabejčit (pořádně zabrat)
Hop na krávu a hned je tele.

anonym

Ad tom a Kerberus, pro opakované porušování kodexu a soustavné používání vulgarit, byla otázka alesh nahlášena admini jako závadná.