Matiselis

Rozložit konzumaci bylinného čaje během dne?

Dobrý den, v návodu u bylinného čaje (na diabetes) stojí, že se má užívat dvakrát až třikrát denně. Myslíte, že to mohu vypít za sebou, tedy během rána např. – a po zbytek dne pít něco jiného? Anebo bych si to měl spíše rozložit? Jakože jeden šálek ráno, druhý odpoledne a případně třetí večer?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Ametyst

Je lepší popíjení čaje rozložit do celého dne, aby se v krvi vytvořila hladinka účinných latek. Když se čaj vypije najednou, hladinka během dne klesne, a druhý den se začíná zase od nuly.
P.S. Bylinkové čaje bývají vícenálevové, nemusí se po prvním zalití vyhazovat. Jasně že to prodejci nemají rádi, a nedoporučí to.

da ny

Je dobré vědět, že většina bylinných čajů se konzumuje ideálně, maximálně po dobu 10 – 14 dnů!
Pak má být týden pauza.
Je možné pokračovat dál a pravidelně střídat s pauzami.
Jinak mohou mít bylinky kontraproduktivní účinky a žádné.

Matiselis

„Bylinkové čaje bývají vícenálevové, nemusí se po prvním zalití vyhazovat“ – ohledně toho vytvořím novou otázku :D