Avatar uživatele
petrusova.k

Jaký je rozdíl mezi detektivním a kriminálním příběhem?

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat na rozdíl mezi kriminálkou a detektivkou, přibližně ho vím, ale mám to mít do školy a chtěla bych si být jistá. A co jsem hledala na internetu, tak jsem toho moc nenašla. Děkuji za odpovědi, hezký večer.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2033 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Stačí zapátrat ve zdejším archivu - tady se ví fšecko...
;-)
http://www.odpovedi.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

1 - V detektívke ide o príbeh samotné pátranie detektíva, ktoré môže byť motivované kriminálnym, politickým "zločinom", či môže ísť len o neveru, alebo o overenie si bezúhonnosti adepta o prácu. Takže môže to byť s kriminálnou zápletkou, alebo len takzvané rutinné nudné pátranie... V príbehu môže ísť o pohľad detektíva, alebo sledovaného, či dokonca nezúčastneného pozorovateľa.
2 - V kriminálnom príbehu ide o presnejšie definovanie na príbeh zaoberajúci sa činom spáchaný porušením platných zákonov. Môže ísť o pohľad z rôznych strán kriminalistov, kriminálnikov, alebo iba pozorovateľov...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Oba výrazy se do značné míry překrývají a proto bývají často zaměňovány. Určitý rozdíl mezi nimi však je. Kriminální příběh nebo film se zabývá v prvé řadě zločinem. Může být pojat jak z pohledu pachatele tak z pohledu policejních vyšetřovatelů nebo detektivů. Čtenář/divák může (ale nemusí) znát pachatele od začátku. Naopak detektivka je především o pátrání, zjišťování stop a jejich vyhodnocování. Příběh je vždy pojat z pohledu detektiva. Tím může být policista nebo nebo soukromá osoba, například ve stylu Sherlocka Holmese. Čtenář, a ani detektiv, pachatele nezná. Pátrá po něm a může se snažit odhalit ho sám. Tématem detektivky nemusí nutně být zločin, byť tomu tak často bývá. Detektiv může pátrat například po zmizelé osobě nebo věci nebo odhalovat nějaké tajemství.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost