Avatar uživatele
Bronzový

Romové u nás a jinde

Jsou Romové problémoví jen u nás a na Slovensku nebo jsou všude stejní?
Doplňuji:
Nebo přesněji řečeno: Jsou španělští romové stejní jako ti čeští?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jsou problémoví všude, hlavně ale ti, co si dnes říkají Rómové.Slušný cikán s nimi také nechce mít nicspolečného.
Praxe

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Všude mají s "problémovými" cikány problémy. Například i ve Francii. Ještě když byl u prezidentského kormidla Nicolas Sarkozy, tak je naložil do letadla a nechal vyhostit do Rumunska.


Avatar uživatele
Zlatý

jaký pán, takový krám, takže tady jsou cikáni (nebo cigoši, nevím co mi jde lépe přes pysky) nevycválanější, je to jejich vedením, v tomto případě systémem a spravedlností naší země ,)


Avatar uživatele
Zlatý

Irsko hlasi ze tady problemy s cikany nejsou ...za A je jich tady malo a za B jsou fakt slusni makaj ..ale jsou tady podobne jako v anglii bily cikani ...takovi ti kocovnici co obsadi ve starem karavanu parkovyste tak nadelaj bordel a tahnou dal....;D...
Doplňuji:
a chovani je skoro stejne jako u ceskych romu...


Avatar uživatele
Stříbrný

Problémy s Romy jsou asi všude. Záleží jednak jak silná komunita v tom daném státě žije. A hlavně na tom jaký si ten který stát zjedná pořádek a zákony (např. zásah proti Romum ve Francii).
Mezi problémové národnosti nepatří v Evropě jenom Romove. Sám jsem zažil Kosovské Albánce ve Švýcarsku a mohu potvrdit, že ti jsou ještě horší než u nás Romové.


Avatar uživatele

Romové se budou určitě mít snahu všude chovat stejně. Jenom všechny vlády nebudou nejspíš tak blbé jako ta naše, aby jim vytvářely tolik výhodné podmínky pro jejich další a další množení a migraci. Proč mi si jako národ necháme líbit zasahování EU do našich vnitřních problémů? Ve státech s kapitalistickou tradicí se s Romy vypořádávají s daleko větší razancí, a je to bez vměšování unie. My jsme celí nesví z toho, že tu menšina vykřikuje o diskriminaci. No Bože, bylo by v pořádku, kdyby zde zákony chránily většinu proti menšině. Jenže u nás to tak není.
Kdy už si naši představitelé uvědomí, že tahle skupina občanů stojí náš stát hodně vysoké částky - nepracují, nevydělávají, neplatí daně, děti nechodí do školy, kradou, obtěžují a berou sociální dávky, o nichž se většině "většinových" občanů ani nezdá. Neplatí odvody na OSSZ a ZP, ale zdravotní péči a léky mají zdarma.
Co k tomu dodat? Pracující si mají vydělat na důchod. Jenže rezerva na důchody byla spotřebována jinými ministerstvy.
Pracující má dřít do úmoru, aby mohl živit nejen své děti, ale i svého důchodce a také svého Roma. Kromě toho si má ještě našetřit na důchod, aby jednou "nechcípal" hlady. Je tu nějaká záruka, že ty ušetřené peníze budou opravdu pro toho, kdo si je bude každý měsíc doslova utrhovat od úst? Ráda bych tomu věřila. Moc se ale bojím, že je to naivní víra. Dosavadní zkušenosti mou důvěru rozhodně nepodporují.


Avatar uživatele
Bronzový

Všude je to stejný (je to spojeno s jejich vštípenou mentalitou, jako u všech lidí, jen u nich je ta jejich mentalita vede k pro nás asociálnímu chování), co mě ale sere je ten "inverzní rasismus", kdy pokud něco udělá cikán je to ok a v případě jiného etnika (tzn, běloši, černoši, rákosnící aj.) je to porblém. Úplně klidně bych v tomto případě byl neEvropský a rasistický a řekl bych těmto spoluobčanům, "Hele Dežo, jestli se ti tu nelíbí, vůbec tu nemusíš být, klidně si najdi jiný stát a pokud chceš zůstat, tak pro Tebe platí stejná pravidla jako pro zbytek. Nasrat."


Avatar uživatele
Zlatý

mě vaděj jako štěnice !!
jen u nás na dvoře, jak
ječej a dělaj nepořádek!!

španělští romové umí
krásně tančit a hrát na
kytaru " nežiju tam "
mám ráda Paco de Luciu
je to taky rom ze španělska..
http://www.youtube.com/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Sarrow

Hraji na kytaru španělskou hudbu :)
Právě tak mě napadlo, jestli jsou stejní jako ti naši :D

http://www.youtube.com/…

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

někteří vypadají stejně, jako ti naši a žijí také
ve špíně, ale ostatní jsou "zřejmě"civilizovaní
říkám nežiju tam..

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3830
Zlatý Drap 2291
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.