Kazatel

Není rasistické, pokud vláda zakazuje „bílým“ mít své komunity založené na vlastní kultuře a nutí je inkluzím?

https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-odpudivy-a-neprijatelny-rasismus-reaguji-politici-na-slova-senatorky-hamplove-40427510

Nejlepší odpověď
Ametyst

Mám dojem, že slova paní senátorky si různí lidskoprávní aktivisté ve funkcích vysvětlili špatně. Vidím, že od dob Matiční zdi se vůbec nic v hlavách havloidů nezměnilo. Z inkluze jsou nešťastní všichni zúčastnění. Místo aby se všechna energie, peníze a čas věnovaly nevzdělatelným nebo nejslabším žákům, mohly by se věnovat těm vzdělatelným, aby dosáhli ještě lepších výsledků. Ne je nechat zakrnět tam, kde je učební prostředí vůbec nemotivuje, a nic víc je nenaučí.
Vzpomínám si, jak Miloš Zeman řekl zhruba toto: “Slabí žáci v inkluzivní třídě nikdy nepoznají ten krásný pocit úspěchu. “

Další odpovědi
Filip84

Ale tady, přeci, nejde o „komunitu založenou na vlastní kultuře“.

Ano, kdyby se, dejme tomu, nějaká část Čechů rozhodla si někde v jižních Čechách postavit vesnici, jako za krále Klacka, že tam jako budou žít, jak za krále Klacka, budou nosit ten jihočeský kroj a budou si říkat „pantatínku“ a „panímámo“, nebo tak něco a podobně, a za X – XX generací by z toho vznikl takový živý, „staročeský“, skansen, no prostě něco, jako jsou třeba komunity Amenitů či Menonitů, a v tom živém skansenu by měli školku a prvý stupeň základní školy, a pokud by přišla, v takovémto případě, nějaká prasečí hlava s tím, že ta školka / škola není rasově, nebo třeba genderově, vyvážená, že tam musí mít nejméně 20% „černých“ dětí a nejméně 10% holek s pérem, nebo chlapců s frndou, no tak prosím, to by se asi za rasismus označit dalo.

Ale tady nejde o žádnou komunitu, o žádný „Bronx“ naruby, tady jde o vytváření rasově segregovaných tříd na státních školách. To je rasistické, mimo jiné to dělala Jihoafrická republika do devadesátých let, nebo Velkoněmecká říše za Führera, a v právním státu to nemá co dělat.

Pepa25

Vyjádření paní senárky bylo úplně šílené (každý si to může přečíst v originále stenoprotokolu, smotala páté přes deváté, viz tady: https://www.se­nat.cz/xqw/xer­vlet/pssenat/htmlhled­?action=doc&va­lue=107371 )

Nikdo samozřejmě nezakazuje dávat své dítě do jakékoliv školy (resp. nepřikazuje dávat je do konkrétní). To platí pro „bílé“ i „nebílé“. Naopak paní senátorka chce zjevně současný stav změnit a určovat, kam mají „nebílé“ děti chodit.

Ametyst

Novinky zase uveřejnily B a zamlčely A. Z jakého důvodu se v Senátu diskutuje o vzdělávání Romů? Je to zase nějaká natlakova akce z Brusele, protože v ČR diskriminujeme romy. Chudáci, nic nemusí dělat, ale my je diskriminujeme.

Pepa25

Ametyst: přečtěte si prosím originál vyjádření paní senátorky v odkaze, který jsem tu dal (stenoprotokol z jednání). Opravdu vám přijde smysluplné?

Kazatel

Pepíčku, ty budeš teoretik, viď? Ono lidé co mají praktické životní zkušenosti to vidí poněkud jinak. Dovedete alespoň pravdivě odpovědět na to, proč byla v Matiční ulici zeď?

Kazatel

Ruku na srdce, i bílí mají přece právo na svoji kulturu a na rovinu, bez ohledu na to, který bílý rodič by chtěl, aby mu děcko chodilo do cikánské třídy? To jej raději, bude-li to jen trochu možné, bude vozit na jinou školu. A víte proč?