americky president

ted jsem odpovidal na otazku rasismu.Atak se ptam ja – jak je mozne ,ze americky president je NEGR? Nejsem rasista,nic proti nim nemam,ale amerika byla vzdy narod bilych!!!! JEJI EKONOMIKA je zalozena na tvrdy konkurenci a jeji vlada musi jit pevnou rukou.Ale co tam provadi tenhle kluk?Socialis­mus?Kde jsou americti patrioti? Kde je KKK?To je to tam vsem jedno?Amerika potrebuje presidenta jako byl Ronald Regan,a ne nakej tmavej.Amerika je zaplavena hispanskym morem,proto mel tolik hlasu!!!tak jako je nase republika zaplavena ukrajinskym morem.Vite jak to tam dopadne?Amerika konci, Cina nastupuje!!!!!!!!
Doplňuji:
to jsou vsechno kecy,Amerika musi zustat zemi belochu a vest tvrdou linii,jinak se rozlozi,tak jako se nam uz brzy rozlozi evropa, ta nase mila -multikulturni evropa -,plna ukrajincu

Nejlepší odpověď
mosoj

Nech to na nich a starej se o svého.

Další odpovědi
iceT

Jak je to možné?Ti Američani(čer­ní,bílí,žlutí)si ho zvolili.
Doplňuji:
jsem pocitacovy fanatik,dokazu napr. prosedet cele dny u Olly debuggeru,strojovy kod,atd .Taky se venuji duchovnu ,hinduismus,man­try,nasloucham stromum,medita­ce,duchove prirody atd

Pokud je pravda to výše uvedené,tak jako takového by tě rasismus,Ukrajinci a jiná etnika nebo černý americký prezident vůbec neměl rozhodit.Víš vůbec co je to duchovno nebo hinduismus?

led

Samotná otázka je formulovaná rasisticky.
Práve tým, že ako prvý afroameričan (nie neger, alebo černoch) generál Colin L.Powel dosiahol jednu z najvyšších funkcií v USA vo funkcii predseda Zboru náčelníkov štábov a funkciu ministra zahraničných vecí, uvoľnilo sa tým aj Ústavou USA zaručené právo byť zvolený aj pre ďalšieho afroameričana B.Obamu do najvyššej funkcie prezidenta USA.
Na jednej strane sa tým poukázalo na ústavnú rovnoprávnosť občanov USA všetkých rás, na druhej strane, že politické a ekonomické smerovanie USA nie je závislé na farbe pleti oficiálnych predstaviteľov USA.
Vaše úvahy priamo odporujú ´Všeobecnej deklarácie ľudských práv´ prijatej na zasadnutí III. Valného zhromaždenia Organizácie spojených národov (OSN) vo forme rezolúcie číslo 217 (III) dňa 10. decembra 1948.
skúste si to pozrieť: http://www.dos­tojnost.eu/Vse­obecna_deklara­cia_ludskych_prav­.pdf
To, že sa tam spomína Slovensko, nevadí, aj česká Republika sa prihlásila k tomuto dokumentu.

Doplňuji:
prosím, prepáčte preklep. Správne má byť: Česká republika

Nuk nuk

Vanasi, píšeš, že nejsi rasista, ale Tvé otázky rasismem přinejmenší zavání.
Amerika není a nikdy ani nebyla zemí čistě bělošskou. Původní obyvatelé byli Indiáni a spolu s bílými kolonizátory tam přicházeli i Afričané, i když původně jako otroci. Čím více se zjednodušovalo cestování, stěhovaly se tam i další národy.
Baraka Obamu si Američané demokraticky zvolili. Je to jejich prezident, není důležité jestli je bílý, černý nebo zelený a jeho politické kvality tady rozebírat nebudu. to už jejiná otázka.

anonym

Máš tu příliš mnoho myšlenek natlačených do pár vět a nakonec to vyznívá jaksi nesmyslně.
Amerika je demokratický stát a Obama byl zvolen v demokratických volbách. Přečti si na netu, kolik procent dnes tvoří bílí obyvatelé, hispánci, černoši, číňani a další.
I někteří naši cikáni jsou vzdělaní, kultivovaní a pracovití. Jenže je není tolik vidět a slyšet. Ono nejhlasitěji se totiž vždy projevují primitivové, kteří potom kazí pověst celé rase, z níž vzešli.
Mne osobně se velmi dotklo, když jsem v roce 1991 přijela do Rakouska a hned za hranicemi nás u obchodů vítaly česky psané cedule: Češi nekraďte!! Vadilo mi, když jsem si vybrala kvalitní kávu, že prodavač mne několikrát upozornil, že je drahá, protože Češi přece kupují levné kilovky.
Rasismus je uměle vyvolaná váda mezi obyvateli různých barev pleti, ale respektujících stejné zákony v jedné zemi. I u nás se rasismus podporuje uměle. Hlavně jsou na vině sdělovací prostředky a také politici.
Pokud bude v kterékoliv zemi jakýkoliv obyvatel nebo přistěhovalec mít stejná práva, ale také povinnosti, tak se nejspíš rasismem přestaneme zabývat. Nebude totiž k ničemu.
Pro mne a za mne může být prezidentem třeba Marťan. Pokud se bude starat o blaho své země a lidu, tak je na svém místě.

štamgast

Víš, i USA se dokázala posunout dál a proto mají afro prezidenta.

Lamalam

Na co se vlastně ptáš? A co chceš slyšet? Mám z otázky pocit, že rozhněvanému mladému muži někdo zřejmě v poslední době ublížil, asi ho opustila jeho první dívka. Tvoje starší otázky byly roztomile dětsky naivní, třeba ta o vývoji umělé inteligence nebo o napájení fotorámečku pomocí autobaterie. Tohle už je trochu přes čáru.

led

Zamýšľam sa nad tým, ako sa takto negatívne postavená otázka a doplnenie znáša s vašim „Taky se venuji duchovnu ,hinduismus,man­try,nasloucham stromum,medita­ce,duchove prirody“.
Veď toto vaše tvrdenie v otázke popiera to pozitívne vo vašich záujmoch (viď profil), ktoré hlása rovnosť, mier a pokoj na svete.
V doplnení ste uviedli „Amerika musi zustat zemi belochu a vest tvrdou linii,“
nepripomína vám to citát z minulého storočia :„Europa musí zostať zem Arijcov, menejcecenné národy im budú slúžiť, budú deportovaní , budú zničení“ Kto boli tí vyvolení Arijci a kto boli tie menejcenné národy, určené na porobu a likvidáciu? Ku ktorým podľa vášho uváženia patríte vy a ku ktorým v skutočnosti patríte?

anonym

prosim vas, jedna vec je materialni svet, a druha je duchovni. Kdyz se budeme prijiemne usmivat, a nic nedelat pro svou zem, tak se system rozlozi. Kazdy stat si musi prece to svoje chranit. Jinak to nejde.