Mesiáš

Romové si mediálně stěžují na diskriminaci?

Nikoho u nás násilím nedržíme svět je veliký a jistě by se na světě našlo místo, kde se bude Romům líbit a kde je nebude nikdo diskriminovat, nebo je to jinak? Nejlepší by pro ně bylo se vrátit do místa, odkud k nám kdysi dávno všichni přišli, a tím místem je Indie, kde se živili prací v zemědělství jako nádeníci.

Odpovědi
Rokio

Ano. Romové, nebo spíše správněji řečeno cikáni, si pořád na něco stěžují a přitom naprosto neoprávněně. Nejen, že nejsou ČR diskriminováni, ale naopak jsou u nás zvýhodňováni. Mají takové výhody, o kterých by se většině bílých Čechů ani nesnilo.

poznámka: Cikán není vulgarismus. Rom je naopak uměle vytvořený výraz. Hanlivé označení je cigoš, které jsem v horním odstavci ani nepoužil.

Marty Koller

Já je nesnáším 😥

zjentek

Rokio, mě by zajímaly ty cikánské výhody, o kterých se normálnímu bělochovi v ČRdeli ani nesnilo. Můžeš rozepsat? Děkan.

Rokio

zjentek: Různé dávky, příspěvky na děti (i když se moc neučí, nosí domu pětky, či chodí za školu), byty pro ně a myslím si, že je policie více toleruje než normální bělochy. Kdyby bílý něco provedl, tak to bude policie řešit spíše než u cikánů. U nich je běžné, že na sebe pořvávají přes ulici a nikdo to neřeší.

zjentek

Ovšem to jsou nějaké morální „obyčeje“ a návyky, na to jsem se neptal. Zajímavé jsou ty dávky. Myslíš, že cigoš má extra nároky na extra dávky, nad běloušem?

Mesiáš

Rokio
V minulosti bylo běžné to že se z ubožáků dělali otroci a tím se problém s ubožáky jednoduše vyřešil