Lucyfer

Říká se „segedín“, nebo „segedýn“?

Ta omáčka se zelím… 😀

Nejlepší odpověď
marci1

Segedín (segedínský guláš). 🙂

Další odpovědi
Jakuterka

Tak říká se segedýn aspoň u nás doma🙂.
Pokud budeš psát, tak se správně píše segedín. Je to mňamka.

Pepa25

Píše se segedínský a vyslovuje [segedýnský] – stejně jako se tvrdě vyslovují původně cizí (přejatá) slova jako dikobraz, diktát nebo nikl.

Zdroj: https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=se­ged%C3%ADnsk%C3%BD#nad­pis4_3

elkon

Já to znám od dětství jako „segedín“. A u nás se vždy dělal s „chlupatými“ knedlíky. Hospodyňky jistě ví o co jde.

Malvína

Stačí “segoš” a je to 😁

Lucyfer

Super! Já to znám právě jako „segedýn“. 😀 Ještě mě napadá třeba „španělské ptáčky“, pořád se mi tam cpe, že to jsou „španělští ptáčci“ a budou „ptáčci s rýží“. 😅 Ale moc života v nich už není…