Avatar uživatele
Stříbrný

Řidiči, znáte dopravní předpisy?

Když přijíždíte před kruhový objezd VE MĚSTĚ, po cestě, která má 2 jízdní pruhy. Levý pruh vede na kruhový objezd. Pravý pruh, v podstatě již na linií kruhového objezdu, je odbočovací, vede doprava, kde ale najíždíte na jinou silnici vpravo.
Tento pravý pruh je označen pouze namalovanou bílou šipkou (vpravo) přímo na asfaltu na silnici. Jiné označení není.

Jedu v pravém pruhu a dávám raději vždy blinkr, že budu odbočovat vpravo, i když za mnou nejede žádné auto. Ale jsem povinna dávat blinkr podle dopravních předpisů??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Každý řidič musí znát dopravní předpisy a co se týká otázky: Ano, měníš směr jízdy a jsi povinná použít směrová světla včas, vždy a v dostatečné míře.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Barbakan napsal jednu důležitou věc : "vždy a v dostatečné míře". Já se setkávám spíše někdy a nebo na poslední chvíli, když už odbočuji. Pokládám to za největší nešvar. Odbočuji z kruhového objezdu a tak musím dát znamení o změně směru jízdy. Měním směr.


Avatar uživatele
Stříbrný

Podle popisu nevjíždíš na kruhový objezd (to bys směrovku nemusela dávat), dopravní značka vodorovná pak naznačuje, že měníš směr jízdy. Směrovku tudíž dát musíš, protože normálně odbočuješ. (Informace o tom, že se tak děje ve městě, nemá relevanci.) Víc by ještě mohla situaci upřesnit dodatková tabulka před touto situací, umístěná spolu se značkou upravující přednost v jízdě.


Avatar uživatele
Bronzový

Při vjezdu na kruháč se NEBLIKÁ,při jízdě po kruháči se NEBLIKÁ (oba dva nešvary jsou v D pokutovány ,je to přestupek,u nás debilita nebo totální neznalost!!)před výjezdem se BLIKÁ,pokud je kruhový objezd dvoupruhový,při změně jízdního pruhu se BLIKÁ !!!


Avatar uživatele
Stříbrný

ano, jsi povinna dávat znamení o změně směru

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

pusinko,o který kruhák přesně jde? Napiš ulici ,odkaz na mapy apod

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

mojitek, konkrétně jde o kruhák z ulice Pod Chodovem a za kruhákem pokračuje ulice Mírového hnutí, Praha 4. Kruhák je na mapě schovaný pod ulicí Türkova, není vidět. A na mapě, ta odbočka vpravo na Türkovu, je špatně namalovaná, zřejmě starší mapa Seznamu.cz.... http://www.mapy.cz/…

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

PS: i ten pravý -tebou zmiňovaný pruh vede na kruhák,čili jedeš na kruhák(nedáváš blinkr,ale dáváš přednost těm co jedou po kruháku a můžou potencionálně přejet do tohoto pruhu kam chceš jet i ty),jen při vyjíždění dáváš znamení.

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

taky už jsem tamtudy párkrát jel. Juknul jsem na google mapy : https://www.google.cz/… . Pokud vjíždíš na kruhák,tak nedáváš blinkr,ale na kruháku pokud přejíždíš do jiného pruhu,tak blinkr dát musíš a při vyjíždění z kruháku ven taky musíš dát blinkr. Teda jestli jsem dobře pochopil tvou otázku,podstatu dotazu

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

mojitek, spletl jsi si kruháky. Tyhle věci, co píšeš, samozřejmě vím, jako řidička měnící se dopravní předpisy sleduji. ALE k tomu kruháku: Ty myslíš kruhák tvořený z ulic RYŠAVÉHO+ROZTYLSKÁ +U KUNRATICKÉHO LESA+POD CHODOVEM. Já myslím až ten další kruhák. Když pojedeš ulicí POD CHODOVEM, vjedeš po cca 200m na další kruhák (na mapě je "schovaný" pod nadjezdem Türkovy ulice). Jde o to, že když jedu ulicí POD CHODOVEM a odbočuji VPRAVO NAHORU NA Türkovu, tak NEVJÍŽDÍM AŽ NA TENHLE KRUHÁK, VŮBEC PO NĚM NEJEDU. Jedu tedy ulicí Pod Chodovem, v pravém pruhu, a již na začátku úrovně kruháku odbočím vpravo (tam je ta šipka namalovaná pouze na silnici). Ale na kruháku NEJSEM. Ono se to špatně vysvětluje. Ale když mrkneš na google mapu a zvětšíš si tu "křižovatku" (nadjezd a podjezd) ulic POD CHODOVEM a TÜRKOVA, tak kousíček kulaťáku je vidět. Ale spíš je třeba ten kulaťák znát. https://www.google.cz/…

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

aha,myslíš asi přímo toto ,teda jestli se tady objeví to co jsem sem zamýšlel dát): https://www.google.cz/… . Pokud dáváš znamení ,tak neva,ale myslím,že to předpis nevyžaduje. Jsi totiž v pruhu, kterým nikam jinam jet ani nemůžeš,takže blinkr je zbytečný(asi jako když vjíždíš na kruhák,tam taky nedáváš blinkr do prava,protože se s tím počítá a nikam jinam to ani nelze.

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

JOJOJO, přesně tenhle kruhák myslím:-D Konečně se někdo dovtípil o čem je má otázka!!! :-DD :-DD No vidíš, nenapadlo mě, že sem můžu vložit i tenhle odkaz na mapu, tak jsem zas o něco chytřejší:-D A děkuju za vysvětlení tvého názoru. Myslím si totéž, co ty, že když pravý pruh vede jen doprava, že by se blinkr dávat nemusel. 50% řidičů tam blinkr dávají a 50% ne. Takže 50% řidičů z nich taky nezná přesný dopravní předpis pro tuto situaci. Já dávám blinkr pro jistotu vždy, když za mnou jede auto, protože si říkám, že v něm sedící řidič zrovna nemusí znát tuhle křižovatku a chce třeba rovně na kruhák, ale přes mé auto nevidí odbočovací šipku. A kdyby kvůli mně boural, bude vina na mně, že jsem nedala blinkr. Zajímalo by mě ale stejně, jak je to správně podle předpisů. Hlavně, že jsme se konečně dopracovali ke správnému kruháku a že máme stejný pohled na věc, že nevypadám jako úplný trol, jakože neumím jezdit po kruháku, jak si tu ostatní odpovídající, co špatně pochopili otázku, myslí:-) Tak moc díky za snahu a za názor.:-))

Avatar uživatele
Zlatý

mojitek

já právě pátral v předpisech jak to je,ale nedopátral jsem se. Už nevím kde,ale slyšel jsem,v tv říkali,nevím,že se v takovýchto případech nedává blinkr.Ale i já bych ho dával pro jistotu,páč po silnici jezdí asi 30% totálně dementních individuí..tak asi tak. Nemáš zač ;-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Zlatý Kepler 299
Bronzový kapitán 297
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 233

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.