mikee.nikee

Řidičák ke čtyřkolce ?

Je třeba ke čtyřkolce řidičak (nemyslím kdyby se jelo na silnici, ale na poli a tak) a jaký je minimální věk k řídění na čtyřkolce ? Předem děkuji.

Odpovědi
odik

Pokud budeš jezdit pouze na svym soukromym pozemku (poli), tak nepotřebuješ. Jinak na homologovanou čtyřkolku je zapotřebí řidičák B1 (od 17let) případně pokud máš klasický Bčko, tak můžeš samozřejmě taky.

ponovotny

správný výklad je že k řízení čtyřkolky potřebuješ řidičák- většinou je to B a řídí se to podle toho co máš napsáno v technickém průkazu. Jako řidič motorového vozidla nemáš žádnou zákonnou možnost jezdit mimo veřejné komunikace (pokud by se nejednalo o tvojí louku a nebo louku kterou ti někdo k takovému účelu půjčí a nebo speciální k tomu zřízenou dráhu)

Zdroj: http://www.ctyr­kolky.com/clan­ky/ridicsky-prukaz-na-ctyrkolku-570/