zjentek

Řídí si český lékař auto sám?

To když jede blikající sanitka a za ní blikající osobní vůz, zpravidla škodillac… Tak kdo řídí 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Odpovědi
da ny

Od jisté doby řídí automobil RZP, jen lékař nebo koroner (MUDr.).
V sanitách, už lékař většinou nebývá. Tam jsou záchranáři a sestra.
Obvykle přijedou na místo sami nebo dříve, než dorazí lékař.
Ten jede pode zhodnocení dispečinku a posádek TZP,
mezi jednotlivými pacienty.

elkon

Ten, kdo má volné ruce.

Dochy

Pokud se nemýlím, pak lékař sám. Pokud pak odjíždí lékař s pacientem, veze mu auto jeden z posádky RZP (pokud je to možné)