Daniel90102

Poradíte, zda je možné používat trochu zrezivělý nůž? Více v odkazu.

Zdravím, koupil jsem si sadu nožů za 1000 jeden z nich použil a hodil do myčky umýt ale když jsem ho vytáhl tak trošku zrezivěl, jsou to malinké tečky ktere se nesou po celém noži, a tak se ptám zda ho mužů dále používat ? (chtěl jsem ho reklamovat ale ztratil jsem účtenku (: )

Rezavý nůž

Nejlepší odpověď
Hlada

Zásadně nepoužívat!
Každé použití takového nože ti připomene, že jsi vyhodil litr za šmejdy z hřebíkové oceli, bude se v tobě kumulovat frustrace z bezmoci, která ve výsledku může vést k depresi nebo infarktu.

Další odpovědi
nyjono

Sada mohou bý 2 nebo taky 10 ks nožů.
To, že jsi koupil špatně nebo hoooodně špatně si musíš srovnat sám.
Zkus je trochu ošmirglovat a příště mýt ručně a hned osušit.
A … žádný z mých nožů (levných ani drahých) to nedělá, takže ty tvé asi budou extra třída.

paul1

My máme některé nože z doby dávno minulé, jsou z obyčejné oceli a stále dobře slouží a občas některý z nich – méně používaný – trochu chytne rez. Jsou už používáním a broušením trochu zúžené, takže asi tím používáním máme v sobě něco železa. To by nevadilo, ono se rozloží. Horší to bude asi u nožů z nerezu, u kterých je opotřebení podobné. Takže jsme zevnitř tak trochu nerezaví.