nature

Rekvalifikace

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenosti s rekvalifikačním kurzem? Jaké jsou výhody, nevýhody, možnosti..Děkuji

Nejlepší odpověď
panenka

rekvalifikační kurz jsem dělala na počítač moc mě to bavilo.když si necháš udělat kurz přes ÚP hradí to právě pracák schovávej si účtenky za dopravu autobusem a i to by ti měli proplatit.po 2 měsících dostaneš osvědčení o tom že jsi kurz absolovala a pak už si dle toho hledáš zaměstnání

Další odpovědi
kenyrts

Základní informace
Program: Podpora rekvalifikace
Vypisovatel: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
Poskytovatel: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
Popis programu: Cílem programu je podpora je podpora rekvalifikace. Úřady práce organizují rekvalifikaci v případech, kdy struktura poptávky trhu práce neodpovídá struktuře nabídky a případná rekvalifikace umožňuje nové nebo další uplatnění ve vhodném zaměstnání. Rekvalifikace se provádí na základě uzavřené písemné dohody mezi ÚP a uchazečem o zaměstnání, ve které jsou stanoveny podmínky, za nichž bude rekvalifikace provedena (vyhl. č. 21/1991 Sb. ve znění vyhl. č. 324/1992 Sb.). ÚP hradí uchazeči o zaměstnání kurzovné v plné výši a dle finančních zdrojů může přispět na ostatní náklady (stravné, nocležné, cestovné).

polak

to to neni ono ale jeto k tomu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Rek­valifikace

eva

Dobrý den.Mám zkušenost s rekfalifikací Počítače a úprava zeleně.Moc mě to bavilo,ale otěhotněla jsem,proto jsem kurz nedokončila,ale po mateřské bych ho chtěla znovu absolvovat.Kurz je povinný a platí ho za vás ÚP.Pokud do něj ale nedocházíte,musíte zaplatit plnou částku kurzu,a to je kolem 20000 kč.ÚP vám hradí cestovné a navíc po celou dobu pobíráte podporu v nezaměstnanosti.