shaman88

Budu-li pobírat podporu a účastnit se rekvalifikačního kurzu, mám nárok na podporu i při rekvalifikaci?

Dobrý den,
když budu pobírat podporu v nezaměstnanosti a budu vykonávat rekvalifikační kurz, tak mám taky nárok na podporu při rekvalifikaci? Mám na mysli třeba rekvalifikaci – řidičský průkaz C. Když ten kurz nedám napoprvé, tak platím kromě nové jízdy nebo testu něco?
Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
anonym

Z osobních zkušeností vím, že lze buď pobýrat podporu při rekvalifikaci a nebo podoporu v nezaměstnanosti. Obojí zároveň nelze pobýrat. Je však škoda kvůli tomu rekvalifikaci odložit a čekat až vám vyprší podpora v nezaměstnanosti. (Z hlediska ztráty času). Lepší je na sobě pracovat průběžně.

Rekvalifikaci jako takovou řešte přímo s poradkyní u rekvalifikací, protože situace se čas od času mění a co bylo před půl rokem už platit nemusí.