Avatar uživatele
mrblackwell

Jakou rekvalifikaci zvolit?

Jakou rekvalifikaci by jste mě mohli doporučit? Je mi 45 let a jsem vyučen jako pekař s 20 letou praxí v tomto oboru,2 roky v technických oborech a 4 roky obsluha PC.Máte s rekvalifikací nějakou zkušenost?.Pot­řeboval bych tip na obor,který má perspektivu a uplatnění na dnešním pracovním trhu.Navíc musím vydržet ještě makat 20 let.Nerad bych skončil jako pracovní síla,kterou zaměstnají jen na dobu kdy jsou zakázky a pak zase čekat na pracáku a pořád dokola za pár korun.Musí splácet hypotéku a mám děti na základce.To si nemohu dovolit a navíc se potřebuji uchytit co nejdřív ptotože po padesátce po mě neštěkne,ani pes a to mám před sebou ještě 20let.Za sebou mám docela relativně úspěšnou pracovní karieru,ale bohužel firma zkrachovala a tak je ze mě uplná nula.Chtěl bych začít znova od piky dokud mám na to ještě vůbec sílu a chut'.

Dík za rady a zkušenosti
Doplňuji:
Nemáte žádné zkušenosti a nadějné tipy ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4087 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
790511

Všude pořád slyším, že je velký nedostatek ve strojírenských oborech. Takže pokud Vám nevadí poněkud špinavá práce v kovy, můžete si udělat třeba svářečský průkaz, nebo zkusit třeba obsluhu CNC stroje. To už by mohla být i celkem čistá práce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Zkušenost jiných ti tady asi moc nepomůže. V každém regionu jsou trochu odlišné podmínky a práce celkouvě je všude málo. Nepočítej s tím, že se rekvalifikuješ a všichni tě rádi zaměstnají. Nechtěl jsem přispět k pesimistické náldě, spíše se snažil vylíčit realitu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Hledala bych jinou pekárnu, pizerii, restauraci. Snažila bych se za každou cenu sehnat práci, pro niž mám kvalifikaci nebo příbuzný obor.
Zkoušejte hledat ve svém okolí i bez nabídky ÚP. Náhoda může zapracovat pro Vás, ani netušíte jak. Lépe je se snažit hledat sám a ptát se u známých, jestli nemají nějaký vhodný tip.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek