ivzez

Řekli byste, že nejlepší med v ČR je z Prahy?

Podle článku v ExtraStory.cz pochází už několik let nejlepší med u nás z Prahy. Hlavně mne zaujalo, že vlastní včelíny mají Hrad a Národní divadlo.
http://extras­tory.cz/masary­kuv-hradni-vcelin-pulka-patri-vcelam-ve-druhe-je-pracovna.html

Poznámky:
Vím, že ExtraStory není „zvlášť důvěryhodný zdroj“, ale občas se tam dá narazit na nějakou zajímavost.
Přemýšlela jsem o rubrice „Příroda a životní prostředí“, ale nakonec jsem zvolila „Jídlo a vaření“ → snad si takhle odkazovaný článek přečte více lidí.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já věřím, že dobrý med může být odkudkoliv, pokud není šizený a nějak nastavovaný. To co občas nachází ČOI v supermarketech je hrozné. Nejen v Praze, ale i v jiných velkoměstech, jako je N.Y., se zakládají včelíny, dokonce i mini farmy na střechách mrakodrapů. Z ND i hradu to včeličky mají celkem blízko do Petřínských sadů, takže mají kde sbírat.
Mimochodem, kategorie vůbec nevnímám, podle mně to k ničemu není. Akorát to ztěžuje rozhodování, kterou zvolit a někdy ani žádnou vhodnou nenajdu. Jak si neustále stěžoval zjentek: chybí kategorie HMYZ.

Další odpovědi
Kazatel

Jo, to určitě, med ze zaprášených zamořených rostlin, to musí být žůžo.

zjentek

No jo, no, pražácí, jasně, není divu…

yuko

Tak to nevím. Vím jen to, že nejlepší med můj švagr.

Kepler

Kazatel: myslíš, že nektar z Petřína je zaprášený a zamořený? A co ten ze zemědělských oblastí, kde je to plné pesticidů a dalších dobrot?

Kazatel

https://tn.no­va.cz/clanek/rok-ziti-v-praze-je-jako-365-vykourenych-cigaret-mesto-se-kaje.html

Věř si čemu chceš, já bych dal na selský rozum. Nejraději med z přírody, kde nejsou Babišovy dobroty.

dudu

Kolega Kepler má téměř jako vždy pravdu. Nejkvalitnější med je každoročně stáčen z úlů ze včelínů stojících v zahradách pražského hradu. Rozhoduje pestrost tamní květeny, optimální délka pastvy a zavlažování jakož i minimum používané chemie.

Kazatel

a ty zase téměř jako vždy poklonkuješ a pochlebuješ staré známé gardě, často bez vlastního názoru 😉

dudu

Hošane nezaměňuj slovíčka pojem a průjem. O včeličkách toho vím více než ty o svém přirození a ke staré gardě patřím.

zjentek

Ják stěžoval??? JÁ JSEM TO JEŠTĚ NEVZDAL!