Avatar uživatele
ivzez

Řekli byste, že nejlepší med v ČR je z Prahy?

Podle článku v ExtraStory.cz pochází už několik let nejlepší med u nás z Prahy. Hlavně mne zaujalo, že vlastní včelíny mají Hrad a Národní divadlo.
http://extras­tory.cz/masary­kuv-hradni-vcelin-pulka-patri-vcelam-ve-druhe-je-pracovna.html

Poznámky:
Vím, že ExtraStory není „zvlášť důvěryhodný zdroj“, ale občas se tam dá narazit na nějakou zajímavost.
Přemýšlela jsem o rubrice „Příroda a životní prostředí“, ale nakonec jsem zvolila „Jídlo a vaření“ → snad si takhle odkazovaný článek přečte více lidí.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Kepler před 1686 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já věřím, že dobrý med může být odkudkoliv, pokud není šizený a nějak nastavovaný. To co občas nachází ČOI v supermarketech je hrozné. Nejen v Praze, ale i v jiných velkoměstech, jako je N.Y., se zakládají včelíny, dokonce i mini farmy na střechách mrakodrapů. Z ND i hradu to včeličky mají celkem blízko do Petřínských sadů, takže mají kde sbírat.
................
Mimochodem, kategorie vůbec nevnímám, podle mně to k ničemu není. Akorát to ztěžuje rozhodování, kterou zvolit a někdy ani žádnou vhodnou nenajdu. Jak si neustále stěžoval zjentek: chybí kategorie HMYZ.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kazatel

Jo, to určitě, med ze zaprášených zamořených rostlin, to musí být žůžo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

No jo, no, pražácí, jasně, není divu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Tak to nevím. Vím jen to, že nejlepší med můj švagr.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Kazatel: myslíš, že nektar z Petřína je zaprášený a zamořený? A co ten ze zemědělských oblastí, kde je to plné pesticidů a dalších dobrot?

před 1685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kazatel

https://tn.no­va.cz/clanek/rok-ziti-v-praze-je-jako-365-vykourenych-cigaret-mesto-se-kaje.html

Věř si čemu chceš, já bych dal na selský rozum. Nejraději med z přírody, kde nejsou Babišovy dobroty.

před 1685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Kolega Kepler má téměř jako vždy pravdu. Nejkvalitnější med je každoročně stáčen z úlů ze včelínů stojících v zahradách pražského hradu. Rozhoduje pestrost tamní květeny, optimální délka pastvy a zavlažování jakož i minimum používané chemie.

před 1684 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kazatel

a ty zase téměř jako vždy poklonkuješ a pochlebuješ staré známé gardě, často bez vlastního názoru 😉

před 1684 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Hošane nezaměňuj slovíčka pojem a průjem. O včeličkách toho vím více než ty o svém přirození a ke staré gardě patřím.

před 1683 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ják stěžoval??? JÁ JSEM TO JEŠTĚ NEVZDAL!

před 1685 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek