dust8

Redukuje, či naopak přidává člověk cíle, když je mu přes devadesát?

Nejlepší odpověď
annas

Dlouhověkost – věk od 90 let

Pohled na stáří obecně

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-vek-jen-cislo-je-stari-jen-pro-odvazne

Většina lidí vidí stáří podle kalendářního věku. Z biologického hlediska je kalendářní věk nespolehlivým ukazatelem, vždy ten je jen číslo.

Není poznat, zda dotyčný prošel různými nemocemi, zda je psychicky v pořádku, zda je soběstačný atd.

Z toho plyne, že každý jedinec nemá zájem o dění, četbu, setkání s lidmi atd

Myslím si, že jeho cílem či spíš potřebou je mít klid, pocit bezpečí, spokojenosti, rodina, ale hlavně zdraví.

Další odpovědi
Drap

Netuším, tam jsem se ještě nedostal, aqle myslím, že opět to bude u každého jiné.

dudu

Tam jsem ještě zdaleka nedošel, ale již dnes pozoruji tendenci hledět častěji zpět a rekapitulovat minulost, než hledět do budoucnosti a očekávat světlé zítřky.

Kelt

Pro takového člověka je i krátkodobý cíl cílem, pokud si je uvědomuje. Musím zajít tam, koupit to. Pro někoho je cíl třeba výchova dítěte od narození až po svatbu, pro jiného je cíl to, že půjde na procházku a trefí zpátky.