hapiky

Je věk jen číslo? Je stáří jen pro odvážné?

Je to jen o vitalitě?

Nejlepší odpověď
Kepler

Do jisté míry je věk opravdu jen číslo. Někteří starci jsou nečekaně vitální tělesně i rozumově. Občas vidím běhat podél Bečvy dva asi 70leté dědky, hubené jak lunt, které bych snad nepředjel ani na kole. Klobouk dolů! Stáří ale neoklameš, dřív nebo později tě dohoní.

Další odpovědi
annas

Věk je číslo, které se odvíjí od data narození., ale vlastní stáří je v hlavách jedince.

Jde o kalendářní stáří, které se liší od biologického stáří. Člověk odchází do důchodu, mění způsob život, tedy opouští určitou sociální (pracovní) skupinu.

Tudíž záleží na tom, které stáří není jen pro odvážné, protože kalendářní stáří znamená, že člověku byla daná možnost dožít se určitého věku, třeba vyššího než jeho vrstevníci.

Druhá skutečnost. Biologické stáří – někdo stárne rychleji než druhý, , přibývají vrásky, objevují se různé neduhy atd. Důležitá je duševní svěžest.

Sociální stáří znamená někdy osamění, konec aktivní etapy života, začátek nové. V tomto období člověk nic nemusí, buď může se vzdělávat, pečovat o zahrádku, starat se o vnoučata, mít různé koníčky a., neboť sám chce.

--
Podobná otázka zde byla, ale jde o názory, takže nebudu hledat.

Bohužel, „stáří má proti mládí nevýhody. Byť by bylo sebekrásnější, není možné na ně po letech vzpomínat“ – Jan Sobotka .

https://books­.google.cz/bo­oks?id=uq5wjLH­8DtkC&pg=PA41&lpg=PA41&d­q=aforismy+o+stá­ří&source=bl&ot­s=23TWRoDAEk&sig=AC­fU3U3O7ah87ncxY­a9c4YBhvCZS1O­tlJA&hl=cs&sa=X&ved=2a­hUKEwj3kpOD7KHqA­hUP_KQKHTuPAq4Q6A­EwB3oECAgQAQ#v=o­nepage&q=aforis­my o stáří&f=false

Drap

Jak se to vezme. K tomu číslu se postupně řadí různé neduhy a zdravotní potíže. Nemyslím že stáří je jen pro odvážné. I když to třeba někdy nebaví, tak je to jedinný způsob , jak se dožít vysokého věku.

marci1

Ve stáří už nejsme ve věku, kdy se blbosti dělají z mladické nerozvážnosti, ale ve věku kdy děláme blbiny s plným vědomím a radostí. 🙂
Musíme se smát, hrát a mít se rád. Duše musí jásat! 🙂

Zvidatel

A cela je jen místnost. ;)

Zdroj: https://media­.loupak.fun/sou­bory/obrazky_n/_vlas­tni/11_2015/bcfcfd7a9c81­c317a56ad93b47a0991e­.jpg