Avatar uživatele
anonym

Řadíte u o.a. z meziplynem?

Doplňuji:
Jezdím již bezmála 31 let,najeto okolo milionu km bez nehod,vystřídal jsem několik aut,ať starších (Š Spartak,Š105L,) tak mladších(Mazda,AR,Fi­at,Peugeot) a vždy jsem jezdil z meziplynem.Když,nap­říklad předjíždím auto,přeřadím z 4 rychlostního stupně na 3 z meziplynem,je akcelerace auta rychlejší než bez meziplynu.To je můj názor a ctím i vaše názory!!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? tom004, dědapetr, fablen, anonym před 4704 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Ne.Není třeba.
Doplňuji:
Informace ze servisu od kamaráda,u nových vozů meziplyn u synchronu NE.

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fablen

já ano

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Ano, vetsinou ano.
Doplňuji:
Oooj :) Omlouvam se, tak beru zpet: ne, nikdy.

Jaksi jsem si myslel, ze vyznam slova „meziplyn“ je jiny, mosoj me vyvedl z omylu zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-je-meziplyn-iv

Takze ne, nepouzivam.

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Probuďte se a jaký máte důvod používat meziplyn. Doufám že nejezdíte s V3S !!
Doplňuji:
Současné převodovce je to úplně jedno jestli se řadí bez meziplynu nebo z meziplynem.
A akcelerace je otázka otáček v kterých přeřazení proběhne. A to je o práci nohy na spojce, plynu a umění přeřadit. Přeřazení není jenom o přesunutí řadicí páky.
Je tam třeba vystihnout ten okamžik práce těch synchronů.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Řadit s meziplynem u,hlavně osobních automobilů,a nejen dnešních = ničit převodovku.Pře­vodovky bez synchronizace,se používali hlavně u nákladních automobilů.U nich se řadilo s meziplynem,tím se převodovka šeřila.
Doplňuji:
V otázce není o akceleraci žádná zmínka.A i když je pravda,že s meziplynem je větší,převodovka to ráda nemá stejně.Shodou okolností,zmiňovaný Spartak (Škoda 440 – Spartak),bylo mé první auto,hned druhý den po převzetí ŘP. (1965/20 000,–Kč)

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja mam automat. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

To mě nikdy nenapadlo.Když máš dobrý motor a neřadíš moc pomalu,tak je to zbytečné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tatanka

V situaci, že jedu tzv. rychlou tak s mezimplynem!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Meziplyn zvyšuje spotřebu. Ale když dobržďuji motorem nebo přeřazuji níž v tahu, tak celkem běžně. Nějak nemám rád ten záběr motoru když to jde jen přes synchrony.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

barbakane, opravdu řadíte s meziplynem, jako že vyřadíte 4, pustíte spojku, přidáte plyn, sešlápnete spojku, zařadíte 3, uvolníte spojku, a přidáte plyn?
nebo jen se sešláplou spojkou přidáte plyn?
Tome, „hlavně osobních automobilů,a nejen dnešních = ničit převodovku“
zkuste mi, prosím, sdělit co se pokazí, pokud se dneska řadí s meziplynem? To jste se netrefil, nemůžete nic poškodit, pokud nechcete!!

osobně i teď někdy z lenosti nemačkám spojku a používám meziplyn. Ale jen z potěšení, že to ještě zvládnu, srovnat otáčky motoru a převodovky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já nevím, řadit při předjíždění dolů? Když vezmu váš příklad, tak začnu předjíždět na trojku a potom jdu výš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

otazka zni, jesli dobre chapete postup podrazovani s meziplynem…

spravne je to tak, ze slapnete na spojku, vyradite rychlost, pustite spojku, pridate plyn, slapnete na spojku a podradite…

to je pro synchronizovanou prevodovku tolik zbytecnych operaci, ze behem te doby zarucene ztratite cast vykonu, ktery byste mel za normalni jizdy …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
test driver

Vážený, pokud opravdu nejste závodním řidičem tak to není potřeba. U osobních automobilů se navíc více ničí převodovka a tento systém používání meziplynu se používá převážně u starších nákladáku nez synchronizace…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek