Řadíte u o.a. z meziplynem?

Doplňuji:
Jezdím již bezmála 31 let,najeto okolo milionu km bez nehod,vystřídal jsem několik aut,ať starších (Š Spartak,Š105L,) tak mladších(Mazda,AR,Fi­at,Peugeot) a vždy jsem jezdil z meziplynem.Když,nap­říklad předjíždím auto,přeřadím z 4 rychlostního stupně na 3 z meziplynem,je akcelerace auta rychlejší než bez meziplynu.To je můj názor a ctím i vaše názory!!!

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ne.Není třeba.
Doplňuji:
Informace ze servisu od kamaráda,u nových vozů meziplyn u synchronu NE.

Další odpovědi
fablen

já ano

chudst

Ano, vetsinou ano.
Doplňuji:
Oooj :) Omlouvam se, tak beru zpet: ne, nikdy.

Jaksi jsem si myslel, ze vyznam slova „meziplyn“ je jiny, mosoj me vyvedl z omylu zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-je-meziplyn-iv

Takze ne, nepouzivam.

mosoj

Probuďte se a jaký máte důvod používat meziplyn. Doufám že nejezdíte s V3S !!
Doplňuji:
Současné převodovce je to úplně jedno jestli se řadí bez meziplynu nebo z meziplynem.
A akcelerace je otázka otáček v kterých přeřazení proběhne. A to je o práci nohy na spojce, plynu a umění přeřadit. Přeřazení není jenom o přesunutí řadicí páky.
Je tam třeba vystihnout ten okamžik práce těch synchronů.

tom004

Řadit s meziplynem u,hlavně osobních automobilů,a nejen dnešních = ničit převodovku.Pře­vodovky bez synchronizace,se používali hlavně u nákladních automobilů.U nich se řadilo s meziplynem,tím se převodovka šeřila.
Doplňuji:
V otázce není o akceleraci žádná zmínka.A i když je pravda,že s meziplynem je větší,převodovka to ráda nemá stejně.Shodou okolností,zmiňovaný Spartak (Škoda 440 – Spartak),bylo mé první auto,hned druhý den po převzetí ŘP. (1965/20 000,–Kč)

anonym

Ja mam automat. 🙂 -iv-

Rocker

To mě nikdy nenapadlo.Když máš dobrý motor a neřadíš moc pomalu,tak je to zbytečné.

tatanka

V situaci, že jedu tzv. rychlou tak s mezimplynem!

venkovan

Meziplyn zvyšuje spotřebu. Ale když dobržďuji motorem nebo přeřazuji níž v tahu, tak celkem běžně. Nějak nemám rád ten záběr motoru když to jde jen přes synchrony.

cukrar

barbakane, opravdu řadíte s meziplynem, jako že vyřadíte 4, pustíte spojku, přidáte plyn, sešlápnete spojku, zařadíte 3, uvolníte spojku, a přidáte plyn?
nebo jen se sešláplou spojkou přidáte plyn?
Tome, „hlavně osobních automobilů,a nejen dnešních = ničit převodovku“
zkuste mi, prosím, sdělit co se pokazí, pokud se dneska řadí s meziplynem? To jste se netrefil, nemůžete nic poškodit, pokud nechcete!!

osobně i teď někdy z lenosti nemačkám spojku a používám meziplyn. Ale jen z potěšení, že to ještě zvládnu, srovnat otáčky motoru a převodovky…

anonym

Já nevím, řadit při předjíždění dolů? Když vezmu váš příklad, tak začnu předjíždět na trojku a potom jdu výš.

lukas.zmizik

otazka zni, jesli dobre chapete postup podrazovani s meziplynem…

spravne je to tak, ze slapnete na spojku, vyradite rychlost, pustite spojku, pridate plyn, slapnete na spojku a podradite…

to je pro synchronizovanou prevodovku tolik zbytecnych operaci, ze behem te doby zarucene ztratite cast vykonu, ktery byste mel za normalni jizdy …

test driver

Vážený, pokud opravdu nejste závodním řidičem tak to není potřeba. U osobních automobilů se navíc více ničí převodovka a tento systém používání meziplynu se používá převážně u starších nákladáku nez synchronizace…