puvod příjmení Kysela

Prosím nevíte jaký je puvod příjmení Kysela nemohu to nikde najít děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Kysela – někdy za pojmenování kyselo = zelná polévka; též podkrkonošská polévka.

Předek mohl pocházet z oblasti Podkrkonoší, měl rád zelnou polévku či ji rád vařil.

Poznámka:
Podle vztahu ke kyselým pokrmům (např. vínu, jablku, sušenému ovoci, mléku, případně člověku, který se hněval, existují různé varianty příjmení – Kyselka, Kyselý, Kyselník, Kyslík atd.

Naše příjmení + v. v.

Další odpovědi
hanulka11

jsou příjmení různého původu a toto bude zřejmě odvozeno od jídla kyselo, kyselačka, kyselé mléko …Kysela