mojitek

Půjde mi můj PC s Windows 8?

Ahoj,potřebuju poradit. Mám tohle PC :
Fujitsu Siemens E 3510 , 2,4 GHz / 2G / 160 / WVB
procesor CPU :IntelCore2Du­o2,4 GHz
RAM : 2048 MB,DDR2 / 667 MHz
Pevný disk HD: 160 GB,SATA-II
Opt.mech. : DVD+/-RW / RAM
Druh VGA: sdílená , 128 MB
Sloty na základní desce: 1*PCI-Express 16-bit slim,2*PCI slim,1*PCI express
Porty: VGA, RS 232,LPT,PS/2,USB 2.0–6*
Síťová karta ETH/LAN : ANO

Mám CD s Windows 8 (vím že je nic moc,ale je to zadara od šéfa)a potřeboval bych to přeinstalovat,ted používám XP. Půjde to sem s těmito parametry?

Doplňuji:
jj,děkuju. Nemáte nějaký odkaz na nějakou aplikaci která by přímo otestovala můj PC se vším co tam je a třeba mi to sdělilo kde má můj PC nějaké slabé místo?

Nejlepší odpověď
led

"Pro Windows 8 ale zůstaly hardwarové nároky úplně stejné, jako u aktuálně prodávaných sedmiček. Pro zprovoznění nového operačního systému tak lidé budou potřebovat počítač s:

procesorem taktovaným na 1 GHz nebo více, x86 (32 bitů) nebo x64 (64 bitů)
minimálně 1 GB operační paměti pro 32bitovou verzi a 2 GB pro 64bitovou variantu
pevným diskem s kapacitou 16 GB (32 bitů), respektive s volným prostorem o velikosti 20 GB (64 bitů)
grafickou kartou podporující standard DirectX 9 nebo novější"
Skúste sa pozrieť:
Jak fungují Windows 8 na starších počítačích
http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/testy/280931-jak-funguji-windows-8-na-starsich-pocitacich.html
Windows 8: Na akých počítačoch či tabletoch pobeží
http://www.zi­ve.sk/clanok/55274/win­dows-8-na-akych-pocitacoch-ci-tabletoch-pobezi
Systémové požiadavky Windows 8.1
http://window­s.microsoft.com/sk-sk/windows-8/system-requirements
Ak už používate Windows 8, môžete získať bezplatnú aktualizáciu na Windows 8.1. Stačí ťuknúť alebo kliknúť na dlaždicu Windows Obchodu na domovskej obrazovke.

Doplňuji:
pozrite sa na stránku domácu stránku windows, mám pocit, že tam práve takýto testovací program bol.

Další odpovědi
anonym

Můžeš zkusit http://web.es­d.microsoft.com/W8DL/DF­B736WD8A9DFB5B1D8DFD92C5­B1DSEC5B18956/Win­dows8-UpgradeAssistan­t.exe , příp postupuj podle http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows-8/upgrade-from-windows-vista-xp-tutorial .
Pokud jde o výkonnost, nebude mít tvůj počítač s W8 problém – otázkou je dostupnost ovladačů, to si zkontroluj (ideálně předem) na webu výrobce – http://suppor­t.ts.fujitsu.com/pro­ductselect.as­p?lng=cz&Level1=20968

huxa

Nebyl bych tak optimistický. Jestli si k tomu hodíš třeba nové office, budou se ti sekat.
Rozhodně bych ti doporučil vyměnit základní kartu, grafickou kartu a ramky, možná rovnou i nový procesor, třeba s integrovanou grafikou, do pět tisíc bys koupil něco slušného.

McArthur

Fungovat Ti budou, ale je otázkou, zda-li budeš spokojený s rychlostí odezvy systému. Proti WindowsXP to bude znatelný sešup. S ovladači bych si hlavu nelámal, většina je k dispozici.

Pokud chceš přejít na jiný systém jen kvůli konci podpory WindowsXP, tak bych to nedělal, pokud nelezeš na warez a jiné neřesti. Jen začni místo Internet Exploreru používat Firefox, Chrome nebo Operu a pokud máš antivir od Microsoftu (on to není plnohodnotný antivir), tak přejdi na něco jiného. Avast a AVG mají verze zdarma a v češtině a věřím, že ostatní navrhnou něco jiného, např. Aviru. V podstatě je jedno, jaký antivir tam bude (z uvedených).

jpau

ČTI DOKUMENTACI!!!

mojitek

jpau : nevím o jaký dokumentaci píšeš..nebo spíš křičíš.Každopádně se třemi vykřičníky to bylo slyšet až sem

mojitek

McArthur : už dlouho používám Mozilu a antivir mám Eset,ale pak přejdu asi na Aviru. Jinak XP chci nahradit osmičkou právě kvůli konci podpory.Na Warez (už)nelezu,ale kdo samozřejmě se člověk tomu nevyhne a vleze někam kde dopředu neví jak moc je to tam bezpečný nebo není.

mojitek

kliknul jsem na to,ale to nejde pro XP a Vistu.Mám to XP,právě

anonym

Koukni na http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows-8/upgrade-from-windows-vista-xp-tutorial , podle tohoto popisu by měl tento test fungovat právě pro WinXP – jen musíš mít SP3.

mojitek

sp3 ? …jsem lama ,nevím

anonym

Windows XP bylo Microsoftem postupně ´záplatováno´ a vždy po nějaké době byla vydána souhrnná záplata, ServicePack.
A aby mohl pracovat ten softík na zjištění funkčnosti na daném počítači s WinXP, musíš mít nainstalován ServicePack 3.
Viz – „Zkontrolujte požadavky na systém“ – http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows/service-packs-download#sptabs=xp

mojitek

jj,tak už jsem to proklikal a SP3 mám(mám nainstalovany automat.aktua­lizace)

anonym

http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows-8/upgrade-assistant-download-online-faq – bez problémů funguje…
😉
Jen musíš stáhnout Pomocníka pro Win8 (pro 8.1 ti fungovat nebude) – ten druhý odkaz.
😉