Diesel.

Jak nainstalovat DirectX9 na Windows 10?

Děkuju

Odpovědi
mzm

Co vím, tak hry(?), co potřebují DX9 požadují přítomnost knihovny d3dx9_30.dll. Ta se dá nakopírovat k požadovanému exe. Zmíněné dll je buď přímo u instalačky nebo se dá stáhnout, případně „vykutat“ z instalačky DX9.
Ještě radí pustit program v režimu kompatibility (přes zástupce?).

Roman71

No obávám se, že se to podaří. DirectX9 zjevně nejsou s Windows 10 kompatibilní, takže budete muset „dobrovolně“ přijmout kopatibilní DirectX12.

Roman71

Ještě jsem chtěl dodat, že Windows 10 má DirectX12 integrované přímo do systému, takže „naroubovat“ DirectX9 na vestavěné DirectX12 je prakticky nemožné.