Mp2

Co má dělat člověk, který má dluhy, banky už mu nepůjčí, nemá rodinu, kamarády a nebude mít na nájem příští měsíc?

Před chvilkou tu byla otázka od nějáké ženy..
Ta se ptala po kontaktu na lichváře. O.o

Co vy byste radili člověku, který třeba má dluhy, banky už mu nepujčí, nemá rodinu , kamarády,a něják tak ví, že další měsíc už nebude mít ani na nájem.. (nebo tedy bude, ale pokud ho zaplati, nezbydou mu peníze na nic jiného)
.. Tedy, kromě možnosti skončit na ulici nebo bydlet na ubytovně a brát nějáké dávky .
Pro takového člověka existuje například možnost najít si práci s ubytováním a v poklidu splácet a žít něják tak… No prostě lépe, než na ubytovně mezi cikánama..

Jaké možnosti má ale člověk, který nežije sám.. Třeba ženě unře manžel a žije se dvěma dětmi… Bez rodiny, bez přátel ?

A nepište sem prosím nesmysly typu, že si nemá půjčovat ani možnisti nějákých dávek, které už dávno pobírá.. Zkuste se zamyslet nad řešením.

Nejlepší odpověď
mosoj

Oddlužení. Za blbost a naivitu se platí!!! Nicméně, to co se připravuje kolem oddlužení, je nespravedlivé vůči věřitelům!!

Další odpovědi
Edison

Vytloukat malý klín velkým klínem? Když nemá ani na půjčku, tak si půjčí víc, aby dluhy rostly geometrickou řadou? To nemůže dobře skončit, pokud se nejedná o státní rozpočty.

elkon

Řešení je jediné, snažit se vydělat peníze. Dělat dluhy je cesta do pekel.

annas

Určitě to není záviděníhodná situace. Ale měl by se ptát jinde,, najde v Google mnoho nabídek.

Nevím, zda je vhodné doporučovat lichváře, když je lichva trestný čin.

„Český zákon lichvu definuje jako trestný čin. Obecně jde především o půjčky poskytované s obrovskými úroky třeba ve výši sta procent za den. V dnešní moderní době nemusí být lichvou tyto vysoké úroky, ale naopak třeba půjčení dlužníkovi, který poté nesplácí a příjde o majetek v podobě zastavené nemovitosti“

https://www.co­olpujcky.cz/in­fo/pujcky-od-lichvare

nyjono

Nepíšeš, jestli ten někdo pracuje. Pokud pracuje a nepůjčuje si bezhlavě, nechápu, jak nemůže mít na nájem.
Potom je dobré se asi přestěhovat di nějaké levné ubytovny. A řešit dále krok za krokem. Naplánovat si výdaje podle výše příjmů. Hledat lepší brigády, pokud někam chodí. Teď jich je všude plno. I Tesco, které je skoro všude brigádníky bere.
A taky se poradit s někým, kdo vydělává. Někde se začít musí a v hospodě něbo u těch, co berou podporu moc cenných info nezíská.

Kryšpín

Přežít do 1 června 2019, president Zeman podepsal zákon vstup do odlužení a jeho úspěšné ukončení již nebudou limitovány dosavadní podmínkou, že dlužník musí splatit 30% dluhu. V rámci pětiletého odlužení postačí když dokáže zaplatit 900 korun měsíčně. Ještě lepší podmínky budou platit pro osoby ve starobním důchodu u kterých postačí když věřitelům budou splácet tisícovku českou po dobu tří let.
Můj šéf to komentoval, bude to kapitalistický socialismus

Hlada

Taková situace by vůbec neměla nastat. Jestliže někdo dlouhodobě spotřebovává víc, než vydělá a nemá k tomu zdravotní důvod, je to příživník, který by měl být ubytovaný ve vězení pro dlužníky a tam si dluh odpracovat nucenými pracemi.
Jak je ale vidět, takový člověk žije dál na svobodě nad své poměry, dál dělá škodu a ještě se lituje. Prostě a jednoduše si musí uvědomit, že na nájemní bydlení nemá a musí jít bydlet na ubytovnu. Doba, kdy jsme se měli všichni stejně, bez ohledu na odvedenou práci, je už za námi.
Otázkou je obchod s chudobou a finanční negramotností.

Rokio

Vyhlásit bankrot, šetřit, najít si další práci a hlavně si nepůjčovat.

Kepler

Když už nejsou jiné možnosti a banky nepůjčí, existují i certifikované nebankovní společnosti. Tam lze na půjčku dosáhnout snáze a existuje i možnost splátkových prázdnin. Kvůli reklamě nemůžu napsat název, ale můžu sdělit v IP.

ivzez

Ta práce s ubytováním je často právě na těch ubytovnách…

Ono se toho moc jiného, než „nepůjčovat si“ poradit nedá.
V momentě, kdybychom připustili možnost další půjčky zadluženému
člověku, který nemá na splácení, bychom podpořili lichvu.

Mne napadá jenom možnost pokusit se nějak domluvit s majitelem
nemovitosti, nabídnout např., že si nájem odpracuje úklidem domu.
__

K odpovědi Mosoje, s nímž většinou souhlasím:
Já, to, co se v zákonu připravuje, nepovažuji vůči věřitelům za nespravedlivé.

K uzavření smlouvy o půjčce je potřeba dvou stran, z toho věřitel je v příznivější pozici. Má možnost si žadatele důkladně prověřit a pokud se mu něco „nezdá“, nemusí půjčku poskytnout.

Dosavadní úprava neměla věřitele k zodpovědnému jednání.
To se teď snad zlepší.

Nedělám si iluze, že by zmizelo „vydělávání na chudobě“,
ale minimálně ubýt by ho mělo.

Víc mi vadí, že ten zákon není dotažený, spoustu věcí neřeší.

_____

Pozor!
Ubytovna může být dražší než nájem. Bydlím v bytě,
kde mám nájem nižší, než kolik stojí ubytovny.

quentos

Jaké nesmysly? To nejsou nesmysly, ale naopak nejrozumnější odpověď. Debilní rady, co máme nebo nemáme odpovídat, bych si nechal od cesty. Když nám nařídíš, co máme nebo nemáme odpovídat, tak proč sem tu otázku vůbec píšeš?

quentos

… jo a do POLE PRO OTÁZKU (výstižněji se to už jmenovat nemůže) se píše OTÁZKA. „Půjčka od lichváře?“ není otázka.